Add-On Lens Nedir Çeşitleri Nelerdir

Add-On Lens Nedir Çeşitleri Nelerdir

Add-on Lens, adaptörsüz objektiflere takılan ilave geniş açılı objektiflerdir. Bu objektifler yanlızca adaptörsüz cihazlara değil adaptörlü olup ara adaptör olarak da kullanılabilirler. Genelde tele veya balık gözü şeklindeki objektifler için kullanılır. Bazı objektiflerde ilave olarak objektifler için yiv dişlisi bulunuyor. Bazı modellerde ise bir ara adaptör takılıyor.

Add-on Lens Çeşitleri

Add-on Lenslerin üç türü vardır:

Geniş açılı eklenti lensler: Geniş açı dönüştürücüler olarak bilinen geniş açı add-on lensler, WA, geniş açı-sulandırıcıları ve geniş açı-adaptörler, açınızı genişletmek ve daha iyi sahneler yakalamak için kullanılırlar. Keskin ayrıntıları yakalayabilmek için geniş açı dönüştürme objektifi derin odaklı makro lens olarak kullanılabilir.

Telefoto add-on lensler: Ayrıca telekonvertörler olarak bilinen, tele-genişleticiler ve tele-adaptörleri eğer uzaktaki nesneleri yakınlaştırıp getirmek ve dahili lens ile yapabilirsiniz daha fazla detayı yakalama imkanı verir. uzaktaki nesleri yakınlaştırıp yüksek kaliteli fotoğraflar sunabilirsiniz.

Close-up Lensler: Bu lensler çok özel bir amaca sahiptirler. Bir close-up lens arka planda güzel bir bulanık bokeh ile ön planda nesneyi ayrıştırmak için muhteşem makro çekim sunar.