Fotoğraflardaki Kırmızı Gözü Düzeltme

Fotoğraflardaki Kırmızı Gözü Düzeltme

Fotoğraf makineniz ne kadar kaliteli olursa olsun gece çekimlerinde özellikle ışığın az olduğu yerlerde fotoğrafını çektiğiniz kişinin gözlerini kırmızı gösteriyor. Fotoğraf makinenizin kırmızı göz önleyici lensi olsa dahi karanlık ortamlarda bu sorunla zaman zaman karşılaşabiliriz. Fotoğraflarınızı çektiniz fakat bu istenmeyen durumdan kurtulmak istiyorsunuz, bu sorunu halletmenin birçok yöntemi var DijitalTeknoloji.Net olarak biz size ücretsiz olarak dağıtılan ve bu sorunu oldukça başarılı bir şeklide halleden Red Eye Remover Pro adlı programı anlatacağız. Red Eye Remover Pro adlı program sahip olduğu özellikleri ise kırmızı göz alanını tanır ve otomatik olarak düzeltir. Eğer kırmızı göz sorunu çok fazla fotoğrafta mevcut ise toplu olarak ta düzeltebilirsiniz.

Red Eye Remover Pro adlı programı kullanımı oldukça basit, program kolay bir arayüze sahip. İlk olarak yapmanız gereken şey aşağıdaki linke tıklayıp programı bilgisayarınıza indiriyorsunuz. İndirdiğiniz exe dosyasını çalıştırıp kurulumu tamamlıyorsunuz. Kurulumu tamamladıktan sonra vakit kaybetmeden programın simgesine tıklayıp programı çalıştırıyorsunuz.
Yazılımı başlattıktan sonra, kullanıcı arayüzünün sol üst tarafında yer alan klasör simgesine tıklıyorsunuz. Daha sonra kırmızı göz problemi olan bir fotoğrafınızı seçiyorsunuz. Kırmızı göz problemi olan fotoğrafınız açıldıktan sonra, artı işaretine dönüşmüş olan fare imlecinizi kullanarak göz bebeklerindeki kırmızı bölgeleri tarayın. Fotoğraftaki bu alan çok küçük olduğundan programın zoom özelliğini kullanın ve sorunlu bölgeyi büyütün böylece işiniz daha kolay olacaktır. Aynı işlemleri her iki göz bebeği için de uygulayın. Bu aşamada göz renkleri eş zamanlı olarak düzelecektir.

Kırmızı göz sorununu giderdiğiniz fotoğraflardan memnun olduğunuz boyuta ulaştığınızda çoğu programda olduğu gibi disket simgesi olan kayıt düğmesine basarak fotoğrafınızın yeni halini kaydediniz. Bu işlemi dilediğiniz sorunlu fotoğrafınıza uygulayabilirsiniz.

Fotoğraflar üzerinde çalışmalara başlamadan önce fotoğraflarınızın bir yedeğini almayı unutmayın olası bir hatada geri dönmesi zor olan hatalara neden olmamak için bu işlem önemli.

Red Eye Remover Pro Programını İndir