Su Geçirmeyen Dijital Fotoğraf Makineleri

Su Geçirmeyen Dijital Fotoğraf Makineleri

Su geçirmez dijital fotoğraf makineleri özellikle yaz aylarında oldukça rağbet görmektedir. Tatile giderken yanınızda bulundurmak isteyeceğiniz bazı modelleri bir araya getirdik. Suya dayanıklı bu dijital fotoğraf makineleri sayesinde yaklaşık olarak 15 metre derinlikte fotoğraf çekimi yapabilir video kaydedebilirsiniz. Özellikle deniz canlılarını görüntülemek ve su altındaki görüntülerini ölümsüzleştirmek isteyenler için uygun dijital fotoğraf makineleri arasından seçim yapmak size düşüyor. Sony, CANON, Hyundai, Samsung, OLYMPUS, Casio, PENTAX ve Lumix firmalarının ürettiği dijital fotoğraf makinelerinden bahis edeceğiz firmalar elektronik dallarında kendilerini ispatlamış firmalardır.

Sony CyberShot DSC-TX5

Sony CyberShot DSC-TX5 yaklaşık olarak 3 metreye kadar su geçirmiyor. Cihaz ayrıca toza ve soğuk koşullara dayanıklı. Cihaz yaklaşık olarak 1.5 metre kadar yükseklikten düştüğünde hiçbir şey olmayacak şekilde dayanıklı, Cihazın özellikleri arasında 25 mm’lik objektife ve 4x’lik optik zoom’a sahip. 10.2 megapiksellik çözünürlüğü olan cihaz 3 inçlik LCD dokunmatik ekrana sahip ve saniyede 30 karelik HD video çekebiliyor.

CANON PowerShot D10

Canon PowerShot D10 Sörf, kayak veya dağa tırmanmak gibi macera severler için oldukça ideal diyebiliriz. Canon PowerShot D10 yaklaşık olarak 10 metreye kadar suya dayanıklı, 1.22 metreden düşme şokunu kaldırabiliyor, 10°C’ye kadar düşük ısılarda çalışabiliyor. 12.1 megapiksel çözünürlük desteği sunan cihaz yüz tanıma gibi özelliklere de sahip

Hyundai S800

Hyundai firmasının ürettiği bu kompakt tipteki dijital fotoğraf makinesi yaklaşık olarak 10 metreye kadar suya dayanıklı. Cihaz 8 Megapiksel çözünürlüğe sahip, odak uzaklığı 38 mm olan cihaz 2.5 inç LCD ekrana sahip, 95 x 60 x 20 mm boyutlarına sahip olan cihaz sadece 178 gr ağırlığında, 3x optik Zoom özelliği bulunan Hyundai S800’de 4x dijital Zoom bulunuyor.

Samsung WP10

Karada ve sualtında çekim yapabilen Samsung WP10’un mavi, kırmızı, sarı ve siyah renk seçenekleri bulunuyor. 3 metre derinliğe kadar su geçirmeyen cihaz 12 megapiksellik çözünürlüğünün yanı sıra 5x optik zoom lense ve dijital görüntü sabitleyici özelliğine sahip. 2.7 inçlik TFT LCD ekranı bulunan cihaz, aynı zamanda 720p HD video çekebiliyor.

OLYMPUS Tough-8010

2 metreden düşmelere ve -10 dereceye kadar donmaya dayanıklı Olympus Tough8010’un, HD film çekme özelliğinin yanı sıra 14 megapiksel çözünürlüğü ve 5 kata kadar geniş açı zoom’u bulunuyor. 10 metreye kadar su geçirmeyen cihaz, 2 GB’lik dahili belleğe sahip. 8010, 100 kg’ye kadar kuvvet altında ezilmelere karşı da dayanıklı.

Casio EX-G1

Casio EX-G1 12.1 megapiksel çözünürlüklü sensöre sahip cihazın en önemli özelliği dış yüzü paslanmaz çelik ile güçlendirilmiş darbeye ve suya dayanıklı iki katmanlı bir gövde yapısına ve polikarbon malzeme ile darbeyi emen fiberglas katkılı içyapıya sahip. Casio EX-G1 19.9 mm gövdesi ile darbeye dayanıklı modeller içerisinde en ince ürün olma özelliği taşıyor. Cihaz 2.13 metre yükseklikte düşmelere karşı ve -10 °C soğuğa dayanıklı üretilmiş olan cihaz, IEC/JIS Protection Class 8 (IPX8) standartlarına uygun sugeçirmez gövde yapısı ile 3 metreye kadar su altında 60 dakika kullanılabiliyor.

PENTAX Optio W90

Pentax Optio W90 su geçirmez kompakt fotoğraf makinesi, 6 metreye kadar su geçirmemesinin yanı sıra 1.2 metreden düşmelere de dayanıklı. W90, 12.1 megapiksel çözünürlüğe, 2.7 inçlik LCD ekrana ve 5x optik zoom’a sahip. LED aydınlatmalı Dijital Mikroskop özelliğiyle küçük nesnelerin fotoğraflanmasını sağlayan Pentax Optio W90 dijital kameranın dağcılık ekipman aksesuvarları da bulunuyor.

Panasonic Lumix DMC-FT2

Zor koşullar altında çalışabilen Panasonic Lumix DMC-FT2 yaklaşık olarak 10 metreye kadar su geçirmiyor. 2 metre yüksekliğe kadar darbeye dayanıklı, objektif de dahil olmak üzere -10 °C’ye kadar donmaya dayanıklılık ve toz geçirmezlik özellikleriyle cihaz ön plana çıkmayı başarıyor. Basınca dayanıklı LCD ekran, 28 mm’lik objektif, 4.6x Zoom özelliği, 14.1 megapiksel çözünürlük. FT2’de kauçuk dolgu malzemesi olan cihaz tasarımıylada oldukça dikkat çekici.