Bitcoin için Android ve iPhone Çevrimdışı (Offline) Cüzdan

Bitcoin için Android ve iPhone Çevrimdışı (Offline) Cüzdan

Android ve İOS işletim sistemli akıllı cep telefonlarınızda kullanabileceğiniz ücretsiz çevrimdışı cüzdandır. Bu cüzdan sayesinde Bitcoin’lerinizi akıllı cep telefonunuzda saklayabileceksiniz. Bitcoin’lerinizi cep telefonunuza aktardığınız anda artık güvenliğinden siz sorumlusunuz. Bu nedenle telefonunuza virüs, trojen gibi casus yazılımları bulaştırmamaya dikkat etmelisiniz. Mycelium Bitcoin Wallet adlı uygulama iPhone, Samsung, LG, Sony gibi daha pek çok telefonda uyumlu şekilde indirip kullanabilirsiniz.

Mycelium Bitcoin Wallet Nasıl Kurulur

İlk olarak aşağıda sizinle paylaştığımız linkler yardımı ile uygulamayı cep telefonunuza yükleyiniz. Açılıştaki ekranda New Wallet diyerek yeni bir cüzdan oluşturun. Cüzdanınız oluşturulmaya başlayacaktır, bu biraz vakit alabilir.

Daha sonra 12 kelimeden oluşan bir anahtar belirlemeniz gerekiyor. Bu anahtar, sizin telefonunuzu kaybetmeniz veya telefonunuzun bozulması halinde Bitcoin’lerinizi Mycelium Bitcoin Wallet uygulamasını kullanarak yeniden yüklemenizi sağlayacaktır. Back Up Now seçeneği seçerek kelime oluşturmaya başlayabilirsiniz. Kelimeleri bir yere not etmeyi unutmayın, mümkünse dijital bir ortama not etmeyiniz. Daha sonra kelimeleri onaylamanız için yazmanız istenecektir.

Cüzdanınız hazır. Artık Bitcoin’lerinizi telefonunuza aktarabilirsiniz.

Mycelium Bitcoin Wallet içersine Bitcoin aktarma

Ana ekranda yer alan Receive seçeneğine tıklayın ve karşınıza çıkan QR kodu, size para gönderecek olan kişiye gösterin. Public Key’de hemen alt tarafta belirecektir. Buraya kopyalayarak adresinizde gönderebilirsiniz.

Mycelium Bitcoin Wallet’da Bitcoin Gönderme

Bitcoin göndermek için uygulamayı açtığınız zaman Send seçeneğini seçiyorsunuz. Buradan Scan Adress ile QR kod tarayabilir veya adresi Resipient Address bölümüne yapıştırın. Miktarı girdikten sonra Send butonuna dokunduğunuzda transfer gerçekleşecektir.

Android için Mycelium Bitcoin Wallet İndirme Linki
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mycelium.wallet

iOS için için Mycelium Bitcoin Wallet İndirme Linki
https://itunes.apple.com/us/app/mycelium-bitcoin-wallet/id943912290