Büyük Boyutlu Dosyalar Nasıl Gönderilir

Büyük Boyutlu Dosyalar Nasıl Gönderilir

Yüksek boyutlu dosya paylaşımı yapabilmek her zaman sorun olmuştur. Ya anlık paylaşımlarda çok yavaş olduğundan büyük boyutlu dosyaları paylaşamazsınız. Ya da Mail üzerinden göndermek istediğinizde E-Mail servisiniz dosya boyutu çok büyük olduğunda buna izin vermemektedir. İşte bu durumda online servisler ile işinizi kolayca halledebiliyorsunuz. Paylaşmak istediğiniz büyük boyutlu dosyalar için kullanabileceğiniz iki online servisi tanıtacağız.

File Dropper ve Wetransfer adlı iki servisi de üye olmadan kullanılabilirsiniz. Kolay kullanılabilir, sade bir ara yüze sahip olması kullanıcılar açısından büyük avantaj, bu servislerin ücretli üyelikleri de bulunmaktadır.

FileDropper.com

Maksimum 5GB’a kadar yükleme olanağı tanıyor. Yüklediğiniz dosyalar 30 gün boyunca sistemde kayıtlı bir şekilde duruyor. 30 gün sonra ise otomatik olarak yüklediğiniz dosya siliniyor. Yükleme yaptıktan sonra size verilen bağlantıyı dilediğiniz gibi paylaşabilme imkanına sahipsiniz.

Wetransfer.com

Maksimum 2 GB’a kadar yükleme olanağı sunan Wetransfer, FileDropper’da olduğu gibi 30 günde değil yüklediğiniz dosyalar sadece 15 gün boyunca sistemde kayıtlı olarak duruyor. FileDropper’da olduğu gibi hiçbir şey yapmadan bu sürenin sonunda dosyalarınız otomatik olarak silinecektir. Wetransfer FileDropper’a göre paylaşım konusunda biraz daha özel olduğunu söyleyebiliriz. Dosya paylaşım bağlantısını e-posta olarak gönderebilirsiniz. Göndermek istediğiniz email birden fazla kişiye ise emailleri aralarına virgül koyarak yazıp gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz kişiye dosyanın indirme linkiyle birlikte kimin tarafından paylaşıldığı, boyutunun ve formatının ne olduğu ve ne zaman silineceği gibi bilgilerde beraberinde gidiyor.