YouTube Videolarını İstenen sürede Başlatma

YouTube Videolarını İstenen sürede Başlatma

YouTube videolarını istediğim süreden nasıl başlatırım diye düşünmenize artık gerek kalmadı. Basit bir yöntem ile videonun daha önce yarım kalan yerden veya herhangi bir yerinden başlamasını sağlamak oldukça basit, oldukça kolay bir yöntem ile bunu yapabilirsiniz. Malum geçtiğimiz günlerde Youtube süre kısıtlamasını kaldırmış ve artık telif hakkı olmayan film ve çizgi filmleri Youtube yükleye biliyorsunuz. Şimdi anlatacağımız yöntem ile de bu uzun videoları dolmasını beklemeden istediğiniz dakikadan ve saniyeden itibaren çalıştırabiliyorsunuz.

Bu işlemi yapmak oldukça kolay. YouTube videosunun linkinin sonuna aşağıdaki parametreyi eklemeniz yeterli. Temel parametre yapımız aşağıdaki gibi olacak.

&t=(Dakika)m(Saniye)s

Örnek verecek olursak, videoyu 30. saniyeden itibaren başlatmak istiyorsanız dakika alanına “0” giriyorsunuz, saniye kısmına ise “30” ve bu parametreyi paylaşacağınız YouTube linkinizin sonuna ekleyin.

&t=0m30s

Örneğin 20 saniye sonra başlamasını istiyorsak örneğimizi aşağıdaki gibi değiştirebiliriz.

&t=0m20s

http://www.youtube.com/watch?v=sOgl7aZH0WM&t=0m20s

şeklinde değiştirerek bu çalışmayı uygulayabiliriz. Yukarıdaki örnek linkte olduğu gibi arkadaşlarınıza bir video izletmek istediğinizde istediğiniz kısmından başlatacak şekilde link göndermiş olursunuz.