Chrome Tarayıcı Virüsleri Nasıl Temizlenir

Chrome Tarayıcı Virüsleri Nasıl Temizlenir

Google’nin İnternet tarayıcısı Chrome’ye bulaşan kötü amaçlı yazılımlar nedeni ile verileriniz çalınabilir ve sizi sürekli açılan reklamlarla ve başka sitelere yapılan yönlendirmeler nedeni ile rahatsız edebilir. Ancak Google Chrome’nin içinde bulunan bir özellik sayesinde ilk yüklediğiniz an gibi sıfırlayıp temizleyebilirsiniz. Zararlı yazılımlar girdiğiniz web sitelerinde vermiş olduğunuz izinler, yüklediğiniz uzantılardan yada bilgisayarınıza yüklediğiniz bir yazılım ile gerçekleşmiş olabilir.

Google Chrome Zararlı Yazılım Temizleme

İlk olarak Chrome tarayıcısını açıyorsunuz. Sağ üst köşede yer alan 3 noktaya tıklayın. Açılan menüden Ayarlar sekmesine tıklayın. Sol bölümden Gelişmiş sekmesine tıklayıp menüyü genişletin. Alt bölümde yer alan Sıfırla ve temizle bölümüne tıklayın.

Zararlı yazılım bulma
Chrome, bilgisayarınızdaki zararlı yazılımları bulabilir ve kaldırabilir

Şeklinde bir uyarı bölümü gelecek ve bu bölümdeki Bul butonuna tıklayınız. Butonuna tıkladığınız zaman tarama başlayacaktır.

Her ne kadar iyi bir antivirus yazılımı kullansanız da casus yazılımlar bulaşabiliyor. Bu nedenle güvenlik yazılımı kullansanız bile Chrome içindeki bu taramaya ihtiyaç duyabilirsiniz.