Evde veya Ofiste Kişisel bir Web Sunucu Yapma

Evde veya Ofiste Kişisel bir Web Sunucu Yapma

Abyss Web Server adlı basit programı kullanarak web sitenizi evdeki ya da ofisteki bilgisayarınız üzerinde host edebilirsiniz. Sabit IP adresine sahip bir ADSL kullanıcısıysanız, Abyss Web Server’ı kullanarak web sitenizi bilgisayarınızda barındırabilirsiniz. Oldukça küçük bir uygulama olan Abyss, fazla sistem kaynağı tüketmez, yani bilgisayarınızı yavaşlatmaz. Şifre korumalı uzaktan yönetim seçeneğine sahip olan bu kullanışlı sunucunun HTTP 1.1, CGI, PHP, Perl, MIME, ASP desteği de bulunmaktadır.

Oluşturduğunuz web sitesinin kullanımıyla ilgili istatistikleri gösterebilen Abyss, sanal klasörler ve HTML referansları da oluşturabilir. Abyss Web Server’ı bilgisayarınıza kurduktan sonra hazırladığınız web sayfalarını görücüye çıkarabilirsiniz. Bunun için ilgili web sayfalarını Abyss’in kurulduğu klasör altındaki “htdocs” klasörüne kopyalamanız yeterli. Abyss Web Server’ın X2 adlı bir sürümü daha bulunuyor, IIS, Apache gibi profesyonel bir web sunucusu arayanlar uygun fiyata edinilebilen bu sürümü de tercih edebilirler.

Abyss Web Server, Windows, Mac OS X ve Linux işletim sistemleri için kullanılabilen kompakt bir web sunucu programıdır. HTTP / SSL / TLS bağlantıları (HTTPS), IPv6, CGI / FastCGI komut dosyaları aracılığıyla dinamik içerik üretimi, ISAPI uzantıları, yerli ASP.NET, ters proxy, EXtended Side Includes (XSSI), özel hata sayfaları, parola koruması, IP adresi kontrolü, anti-leeching, bant genişliği azaltma ve günlük döndürme. Aynı zamanda, otomatik anti-kilitleme sistemi yanı sıra, yapılandırmayı bir web sitesine göz atarken kolaylaştıran çok dilli bir uzaktan web yönetim arabirimi sunar.

Türü: Ücretsiz
Boyut: 2MB
Platform: Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista ve XP (32-bit ve 64-bit) – Mac OS X – Linux
İndirme Sitesi: www.aprelium.com/abyssws