Google Chrome Beyaz Sayfa Sorunu ve Çözümü

Google Chrome Beyaz Sayfa Sorunu ve Çözümü

Google Chrome internet tarayıcısını kullanıyorsanız tarayıcıda meydana gelen bir sorun nedeni ile beyaz sayfa hatası ile karşılaşıyorsunuz. Bilgisayara yüklediğiniz bir program, tarayıcınıza yüklediğiniz bir eklenti veya sisteminize bulaşan virüs gibi zararlı bir yazılımı Antivirüs programınızın silmesi sonucu Tarayıcınızda beyaz sayfa sorunu oluşmaktadır. Tarayıcınız üzerinde temizlik yapsanız dahi bu sorun devam etmektedir. Özellikle yeni sekmede açtığınız bağlantıları görüntüleyebilmek için tarayıcınızı yenilemek zorunda kalmak çok sıkıcı bir durum, şimdi anlatacağımız yöntem ile tarayıcınızı eski haline getirebilirsiniz.

Bu sorunu düzeltmek için iki farklı çözüm önerisinde bulunacağız.

1. Öneri: Google chrome tarayıcınızı açtığınız kısayol üzerine gelip sağ tıklıyorsunuz ve açılan menüden Özellikler seçeneğine tıklıyorsunuz. Üst menüden kısayol buradan da hedef kısmında “C:Program Files (x86)GoogleChromeApplicationchrome.exe” şeklinde bir ifade göreceksiniz. Bu hedef yolunun sonuna –nosandbox ekleyeceksiniz. Yani yolunuz şu şekilde olmuş olacak;

“C:Program Files (x86)GoogleChromeApplicationchrome.exe” -nosandbox

2. Öneri: Google Chrome tarayıcınızı çalıştırdığınız kısayol üzerinde gelip sağ tık yapıyorsunuz açılan menüden özellikler daha sonra karşınıza çıkan pencereden kısayol sekmesine geçiyorsunuz. Açılan menüden dosya konumu aç butonuna tıklıyorsunuz ve chrome.exe’ye ulaşacaksınız yani tarayıcınızın yüklü olduğu klasöre erişmiş olacaksınız. chrome.exe’ye sağ tıklayın ve özellikler seçeneğini seçin uyumluluk sekmesinde uyumluluk modu bölümünde bulunan bu programın çalıştırılacağı uyumluluk modu yazısının kenarındaki seçenek seçili ise o seçeneği kaldırın tamam diyerek sayfayı kapatın.

DijitalTeknoloji.Net