İnstagram’da Fiyat Sorunları Otomatik Yanıtlama

İnstagram’da Fiyat Sorunları Otomatik Yanıtlama

İnstagram, Whatsapp, Messenger otomatik yanıt veren Chatbot, Otomatikleştirilmiş müşteri iletişimi nasıl yapılır? İşletmeler için Chatbot platformları neden önemli? Müşterilerinizin kayıtlarını alabileceğiniz, otomatik akıllı mesaj gönderme sistemi ile müşterilerinizi kendi web sitenize çekebileceğiniz ve ürününüzü bot yardımıyla otomatik olarak satabilirsiniz. Bu platform, Messenger için hızlı bir şekilde sohbet robotları oluşturmak üzere tasarlanmıştır. ManyChat adlı uygulama sayesinde nispeten basit botlar oluşturarak müşterilerle etkileşim kurabilir, içerik gösterebilir, listeler oluşturabilir ve statik menüler, galeriler gibi özellikler sunabilirsiniz. Ayrıca, uygulamanın Apple Store ve Google Play’de mobil sürümü de bulunuyor ve abonelerinizle her yerde sohbet etmenizi sağlıyor.

Chatbotlar Müşteri Destek Süreçlerini Nasıl İyileştirir?

ManyChat’in kullanım alanları oldukça geniştir. Pazarlama alanında ManyChat, satış ve pazarlama kampanyalarını otomatikleştirerek potansiyel müşterilere ulaşmayı ve mevcut müşterileri elde tutmayı kolaylaştırır. Bunun yanı sıra, müşteri destek süreçlerini iyileştirerek sıkça sorulan soruları yanıtlayan ve müşteri sorunlarını hızlıca çözen chatbotlar sayesinde müşteri desteği sağlar. Otomasyon özellikleri, belirli tetikleyicilere ve kurallara dayalı iş akışları oluşturmayı mümkün kılar, böylece işletmelerin operasyonel verimliliği artar.

Örneğin İnstagram’da bir ürün tanıtım videosu paylaştığınızda takipçiler veya reklam verdiyseniz potansiyel müşterileriniz, fiyat nedir? Diye sormaya başlıyorlar. Müşterilerinize ne kadar hızlı dönüş yaparsanız satış oranınızda o kadar yükselir. Bunun en önemli sebebi zaman ilerledikçe müşteriler düşünmeye başlar ve ürünü almamak için çeşitli nedenler üretmeye başlarlar. Gün boyu pek çok işle meşgul olduğumuz için yorumları okuyup cevap vermek imkansız hale geliyor. Sizi bu durumdan kurtarıcak olan sistem ise Chatbotlardır.

Manychat Uygulaması Nasıl Kullanır

Mobil cihazınıza uygun uygulamayı kurup giriş yapın. Uygulamaya Facebook, Telegram, Google ya da Apple hesabınızla hızlı giriş yapabilirsiniz. Instagram hesabınızı bağlayabilirsiniz.

Hesabınızı ilişkilendirdiğinizde paylaşımlarınız karşınıza çıkacaktır buradan ilgili paylaşımı seçin.

Karşınıza Include Keywords kısmına Fiyat etiketini giriyorsunuz. Exclude Keywords kısmına ise varsa harici bırakmak istediğiniz kelimeyi giriyorsunuz. Bunu kara liste gibi düşünebilirsiniz.

Instagram Comments kısmını aktif ediyorsunuz ve Send Message kısmına ise fiyat bilgisi soran kişilere vereceğiniz cevabı giriyorsunuz.

İşlemi bitirdiğinizde yoruma fiyat yazan kişilere otomatik olarak bilgilendirme mesajınız gönderilecektir.

Manychat İndirme Linkleri