Online Marketingde Başarılı Olmak için Yapmanız Gereken Yenilikler

Online Marketingde Başarılı Olmak için Yapmanız Gereken Yenilikler

Pazar payını artıran E-ticaret dünyası ve online marketing sektörü artık herkesin öğrendiği yeni bir sektördür. Ülkemizde ciddi anlamda gündem oluşturmuş durumda. Yeni trendler, gelecekte neyin popüler olacağı ve daha çok kullanılacağı sektördekilerin merak ettiği konuların başını oluşturuyor. Değişen ve gelişen teknoloji ile sürekli yenilikler geliyor. Eğer bu yeniliklere ayak uyduramazsanız artan rekabette kaybolur gidersiniz. Bende varım diyebilmeniz için harcamalarınızı da doğru yerlere yapmalısınız. Peki nedir yenilikler? Özelleştirme, kişiselleştirme, yeni tasarımlar, sosyal medya, arama motorları, yeni iletişim metotları ve daha fazlası. Online Marketing kelimesinin Türkçesi Çevrimiçi Pazarlamadır. Markaların hedef kitlelerine ulaşabilmeleri için İnternet üzerinde yapmış oldukları pazarlama faaliyetlerinin bütünü için kullanılır. Bunu aklımızdan çıkartmayalım…

Sosyal Medyada Arama Sorgu Sayısı Artıyor


İnternette arama deyince herkesin aklına arama motorları Google, Bing, Yandex gibi arama motorları akla geliyor. Bu aramaları aslında sınırlı şekilde yapıyorsunuz. Web siteleri ve ziyarete açık içerik siteleri içerisinde yapıyorsunuz. Çünkü bazı siteler içeriklerin beli bölümlerini arama motorlarının örümceklerine kapatıyorlar. Çünkü bu sitelerin arama motorlarından ziyaretçi çekmek gibi bir dertleri yok, kullanıcıları doğrudan yada linkler ile zaten gelmektedir.

Bazı sitelerin içeriği üyelikle sınırlı, gruplara özel, şifreli veya küçük olduğu için erişilmeyen web siteleri de bulunuyor. Facebook, Twitter, İnstagram, Tumblr, Snapchat, Reddit, Pinterest, forumlar ve bloglar olarak bu örnekler çoğaltılabilir. Özellikle sosyal medyada kullanıcıların yaptığı arama sayıları da arttı. Bunu fark eden sosyal ağ siteleri de daha iyi sonuçlar için arama özelliğini geliştirmektedir. Sadece arama motoru reklamcılığı değil, tüm bu mecralarda reklam yapmanız gerekir. Sosyal medya reklamlarına ayrılacak bütçe online marketing için artık büyük öneme sahip.