Sosyal Medya’da Paylaştığınız İçeriklerde Olmazsa Olmazlar

Sosyal Medya’da Paylaştığınız İçeriklerde Olmazsa Olmazlar

Sosyal medyada güçlü olmak, daha fazla kitleye ulaşmak doğru içerik paylaşımından geçer. İster Kişisel sayfalarınız olsun isterseniz kurumsal bir siteye sahip olun fark etmez. Eğer kullanıcıya yönelik paylaşımlar yapmazsanız başarılı olamazsınız. Web Siteler, Bloglar, Uygulamalar, Sözlükler, Forumlar, YouTube Kanalı, Facebook Sayfası, Twitter, İnstagram gibi tüm sosyal medyada potansiyel ya da mevcut müşterileriniz bulunur. Müşterilerinize yada potansiyel müşteri adaylarınızla doğrudan etkileşim kurmak günümüzde çok kolay, tek yapmanız gereken doğru hamleler yapmaktır.

Web siteler, bloglar ve formlarda olduğu gibi sosyal medyada etkileşim oluşturabilmenin en iyi yolu içeriktir. Bu nedenle içerik paylaşımları çok önemlidir. İçerikleriniz yetersizse ne kadar çabalarsanız çabalayın başarılı olamazsınız. Fakat doğru hamleler ile müşterileri kendinize çekebilirsiniz. Hatta müşterileriniz marka elçileriniz olur. İçeriğinizi paylaşır ve yayarlar. Binlerce hatta milyonlarca bedava çalışanınız olduğunu düşünün. Durum böyle olunca da sürekli olarak kaliteli ve ilgi çekici içerik üretmek zorlaşıyor. Devamlılık gelmeyebiliyor. Ancak işinize hakimseniz içerik üretmek çok zor olmayacaktır. İçerik üretirken ziyaretçi odaklı düşünmek ve sosyal medyada etkileşimi artırmak için bazı ipuçları paylaşacağız.

Sosyal Medya Etkileşimini Artıracak İpuçları

Takipçilerinizin hakkınızda olumlu konuşmalar yapmasına imkan veren taslaklar oluşturun, başlangıç için dev markaları taklit ederek başlayabilirsiniz.

Paylaşım yaparken sıkıcı olmamalısınız. Espri yapın, mizahi yönünüzü ön plana çıkartın. Tabi bunu abartmayın, unutmayın ki siz komedi eğlence sayfası değilsiniz. Potansiyel müşterilerinizi arıyorsunuz ve mevcut müşterilerinizi elde tutmaya devam ediyorsunuz.

Müşterilerinizle sosyal bağ kurmaya çalışın, Başkaları için bir şey yapmanın birçok yöntemi var. Markanızın sosyal medyada etkileşim arttırması için bu yöntemler büyük önem taşıyor. Örneğin bir farkındalık kampanyasını başlatmak ile başlayabilirsiniz.

Merak uyandırıp dikkat çekmeye çalışın, bunu yaparken günümüz başlık haberciliğini yapmayın. Haberin başlığı ile dikkat çekip içeriğine girdiğinizde hüsrana uğrarsınız. Bu sizde işe yaramaz sadece müşteri kaybına uğrarsınız.
Gerçekçi bilgiler paylaşın, siteniz, ürününüz yada çalışanlarınız yani hizmetleriniz hakkında detaylı bilgiler içeren paylaşımlarda bulunun.

Açık sözlü olun, duygularınızı olumlu yada olumsuz yansıtın, her zaman mükemmel olamazsınız. İllaki sizden memnun olmayan birileri olacaktır ve olumsuz mesajlar yazacaktır. İşte o zaman farkınızı ortaya koyun.

Müşterilerinizi olaya içine dahil etmeye çalışın, bunu en iyi yaratıcı sorular sorarak yapabilirsiniz.

Yaratıcı yarışmalar yapabilirsiniz. Sosyal medyada müşterilerinizle etkileşim arttırmak için uygun bir yöntem.

Çevrenizde olan yada ülkenizde olan meselelere karşı duyarsız kalmayın.