PageRank ve Alexa’da Nasıl Yükseltebilirim

PageRank ve Alexa’da Nasıl Yükseltebilirim

PageRank puanını artırmak ve Alexa sıralamasını yükseltmek her webmasterin isteği, Google’de üst sıralara çıkmak PageRank ve Alexa değerlerinizi yükseltmek için size aşağıdaki adımları uygulamanızı önermekteyiz. www.DijitalTeknoloji.Net olarak sizlerle tecrübelerimizi paylaşacağız…


Google, Alexa sonuçlarını iyileştirmek için SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) yapmayı unutmayınız sitenize SEO yapmak için en uygu site kullandığınız altyapıya göre resmi web sitelerinden seo paketleri indirmeniz olacaktır.

Google Webmaster Tools kullanarak, web sitenizi Google tarafından indexlenmesine yardımcı olarak daha hızlı erişim sağlayabilirsiniz.

Google Webmaster Tools’da bulunan ilgili alanda SiteMap (Site Haritası) tanımlamasını yapmak. Böylece sitenize ulaşan botlara yardımcı olmuş olacaksınız.

Web sitenize ait RSS Linkleri belirlemek. Büyük ve dikkat çekici butonlar kullanın.

Sitenizi Top listlere kayd etmek, dikkat etmeniz gereken PageRank değeri düşük olan sitelerle Link vermemeniz. En az 3 olmalı çünkü PageRank değeri düşük olursa bu size olumsuz olarak dönecektir. Google arama motoruna Site ekle yazmanız yeterli birçok toplist site karşınıza çıkacaktır.

Yorum ve Kullanıcı oylarını arttırmak için Web sitenizin içeriğini sık sık güncelleyin ve yayınlayacağınız konularda seçici olun.

Web sitenizi diğer sitelerden link verilmesini sağlamak ya da tanıdığınız bloglar ile link değişimi yapmak.

Web sitenizdeki yazılarınızda anlamlı etiketler kullanarak sitenizi arama motorlarınca bulunmasını kolaylaştırmak.

Sitenizin özgün bir içeriği olması hepsinden daha önemli olduğunu unutmayın yukarda anlatılanlar ile özgün bir içerik ile yapıldığı taktirde emeğinizin karşılığını alacağınızı unutmayınız.

Alexa sıralama sitesine buradan ulaşıp sitenizin sıralamasını öğrenebilirsiniz.