Portable İnternet Trafiğini İzleme Programı

Portable İnternet Trafiğini İzleme Programı

Trafik izleme yazılımları ile Download ve Upload hızınızı takip edebilirsiniz. Pek çok kullanıcının sistemi yormadan özellikle İnternet ağını yavaşlatmadan kullanabileceğiniz program sayısı çok az. Bu makalede ücretsiz dağıtılan ve portable bir yazılımdan bahsedeceğiz. Portable yazılımlar yani kurulumsuz programlar genelde tam randımanlı çalışmayabiliyor. Çünkü piyasadakiler kurulumlu programlardan dönüştürülme olduğu için sisteme hakim olamayabiliyor. Traffic Monitor ise yazılımcı tarafından direk portable geliştirildiği için böyle bir sorun yok, sistemi yormadan çalışan bu yazılım ile ağınızı izleyebilirsiniz.

Traffic Monitor Nasıl Kullanılır

Kullanıcılara ücretsiz ve Portable sunulan Traffic Monitor programını indirip direk çalıştırabilirsiniz. Programı çalıştırdığınızda otomatik olarak saatin olduğu bölüme geliyor. Programı çalıştırdığınızda UP ve DN şeklinde veriler hemen gösterilmeye başlar. İsterseniz verileri gösteren ekranın görüntüsünü değiştirebiliyorsunuz. Bunun için Sağ tık yapıp açılan menüden Other Functions -> Change Skin… yolunu izleyin.

Bilgisayarınızın anlık olarak Download ve Upload hızlarının yanı sıra ekstra olarak bilgisayarınızın CPU (İşlemci) ve RAM (Bellek) kullanımını da takip edebilirsiniz. Yine gösterge ekranın üstüne gelip sağ tık yaptığınızda açılan menüde Show More Info sekmesine tıklayarak aktif edebilirsiniz.

Traffic Monitör İndirme Linki
https://github.com/zhongyang219/TrafficMonitor/releases