Tarayıcı İle Uygunsuz İçerikler Nasıl Engellenir

Tarayıcı İle Uygunsuz İçerikler Nasıl Engellenir

Uygunsuz içerikleri engelleme yöntemi, çocukları kötü içeriklerden korumak için ne yapmalıyız? Bir çok ailenin korktuğu durumlardan birde çocukların aniden karşısına çıkan Popup ekranlarda uygunsuz bir görüntü ile karşılaşmasıdır. Siz ne kadar dikkat etseniz de sosyal medya yönlendirmeleri veya oyun sitelerindeki reklamlar aracılığı ile çocuklar uygunsuz web sitelerine yönlendiriliyor. Bu sitelerde açılan ekranlarda çocuklarınız uygunsuz içeriklerle karşılaşıyor. Gelişim sürecindeki çocukların olumsuz yönde etkilenmemesi için aile olarak sizlerin de çeşitli tedbirler alması gerekiyor. Web sitemizde daha önce sansürleme programları paylaşmıştık ancak hiçbir yöntem ve program tam anlamı ile çözüm olamıyor maalesef, bu nedenle tedbirlerimizi artırmamız gerekiyor. Bu makalemizde tarayıcı tabanlı çalışan Adult Blocker adlı eklentiyi tanıtacağız.

Adult Blocker Nasıl Yüklenir

Ebeveyn kontrolü yapan bu eklenti şiddet propagandasının yapıldığı pornografik gibi istenmeyen sitelere erişimini kısıtlayan bir web filtresidir. Aşağıda paylaştığımız linkleri kullanarak Adult Blocker sayfasını ziyaret edip eklentiyi tarayıcınıza kurmanız gerekiyor. Eklenti 3 farklı tarayıcı desteği sunuyor.

Chrome’a Ekle butonuna tıklayın daha sonar karşınıza “Adult Blocker“ eklensin mi? penceresi karşınıza çıkacaktır. Uzantı ekle butonuna tıklamanız yeterlidir.

Tarayıcınızın URL bölümünde eklentinin sembolü çıkacaktır. İkona tıkladığınızda Şifre belirleme ekranı karşınıza çıkacaktır. Doldurup kaydedin.

Eklenti siteye girmeden önce ilgili sayfayı önden analiz eder. Eğer uygunsuz bir siteyse anında engel ile karşılaşıyorsunuz. Eklenti sitelerde dolaşmanızda hız olarak herhangi bir etkisi bulunmuyor. Bunun yanı sıra üst bölümde yer alan ikona tıkladığınız zaman “Add to Blacklist” butonuna tıklarsanız ilgili siteyi kara listeye almış olursunuz. Yani sitede herhangi bir kötü içerik olmasa bile sansürlenecektir.

Adult Blocker Google Chrome, Firefox, Opera İçin İndir
http://adult-blocker.com