Ücretsiz Yapay Zeka Grafik Tasarım Aracı Fotoğraf Netleme

Ücretsiz Yapay Zeka Grafik Tasarım Aracı Fotoğraf Netleme

Elinizdeki eski fotoğrafları ücretsiz netleştirmek veya yapay zekaya verdiğiniz komutlarla resimler oluşturabileceğiniz Leonardo AI adlı bu ücretsiz platformu nasıl kullanabileceğinizi anlatacağız. Bu platform çeşitli sanat eserleri, görüntüler ve tasarımlar oluşturmak için kullanılabilen üretken bir yapay zekadır. Genel olarak oyunlar için görüntüler oluşturmakla bilinse de, birden fazla endüstri türü için görüntüler oluşturmak için de kullanılabilir. Leonardo AI yardımıyla, çarpıcı fotogerçekçi görüntüleri ve sanat eserlerini hızlı bir şekilde kolayca oluşturabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir metin istemi sağlamaktır, yazılım anında görüntü oluşturmak için çalışacaktır.

Promt Nasıl Olmalı

Leonardo ile bir görsel oluşturmak istediğinizda ya da elinizdeki bir görseli haraket ettirmek istediğinizde promt bilgisi girmeniz gerekir. Görüntünün içeriğini ayrıntılı bir şekilde açıklayan bir metin kullanmalısınız. Mesela, “Orman manzarası, güneş batarken göl yüzeyine yansıyan ağaçlar ve kuşlarla dolu” gibi bir açıklama verin. Hangi stil yada atmosferde bir görüntü istediğinizi belirterek detaylandırın. Mesela, “Retro tarzda bir kafe sahnesi” veya “Fütüristik bir şehir manzarası” gibi. Hangi renkleri tercih ettiğinizi belirtin. Örneğin, “Pastel tonlarda bir orman manzarası” veya “Canlı kırmızı ve turuncu renklerde bir çiçek bahçesi” gibi. Özellikle istediğiniz bir konsept varsa onu belirtin. Örneğin, “Van Gogh’un ‘Yıldızlı Gece’ tablosu gibi bir gökyüzü” Görüntüye yansıtmak istediğiniz duyguyu ifade etmelisiniz. Mesela, “Huzurlu ve romantik bir plaj manzarası” veya “Gizemli ve karanlık bir orman” gibi.

Şunu unutmayın Leonardo AI, metni anlayarak ve bu bilgileri kullanarak görüntü oluşturacaktır. Daha spesifik ve detaylı bir metin prompt’u, daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır .

Leonardo AI Nasıl Üye Olunur

Web Site: https://leonardo.ai
iOS: https://apps.apple.com/us/app/leonardo-ai-image-generator/id1662773014
Siteye giriş yaptıktan sonra Launch App ya da Create an account butonuna tıklıyorsunuz.

Apple, Google ya da Microsoft hesabınız ile direk giriş yapma imkanına sahipsiniz. Eğer bunların dışında bir mail hesabı ile üye olmak istiyorsanız Sign up linkine tıklayıp Mail ve Password bilgilerini girerek kolayca üye olabilirsiniz.

Çözünürlüğü Düşük Fotoğraf Nasıl Netleştirilir

Leonardo AI sitesinin arayüzüne girdikten sonra Universal Upscaler sekmesine tıklıyorsunuz. Bu kısımda Add Image kısmından netleştirmek istediğiniz fotoğrafı seçiyorsunuz. Ayarları istediğiniz gibi seçtikten sonra Upscale butonuna basmanız yeterli.