Canva Yapay Zeka Araçlarını Kullanarak Afiş Tasarlama

Canva Yapay Zeka Araçlarını Kullanarak Afiş Tasarlama

Canva kullanıcılara ücretsiz olarak grafik tasarım yapma imkanı veren popüler bir platformdur. Özellikle sosyal medyanın aktif kullanımı, bu tür platformlara olan ihtiyacı daha da artırmıştır. Canva bizlere pek çok hizmeti hazır olarak sunduğu için afiş, broşür ya da istediğimiz bir bannerı kolayca hazırlayabiliyorduk, şimdilerde buna yapay zeka araçlarıda eklendi. İstediğimiz görseli oluşturmak için promt bilgisini giriyoruz ve sistem bize otomatik olarak çeşitli görseller oluşturuyor. Oluşturulan görsellerin arasından seçim yapıp tasarımımızda ücretsiz olarak kullanabiliyoruz.

Yapay Zeka Görselleri Nasıl Oluşturulur

Platforma üye olmak oldukça kolay, ilk önce canva.com web sitesine giriyorsunuz ve Oturum Aç butonuna tıkladığınızda Apple, Google, Facebook, Microsoft, Clever hesaplarınızla üyelikle uğraşmadan oturum açabiliyorsunuz. Bu hesaplarla giriş yapmak istemezsenizde Cep Telefonu ya da E-Posta hesabınız ile üye olup oturum açabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra Tasarım oluştur butonuna tıklayıp yapmak istediğiniz grafik tasarım türünü seçin ve karşınıza boş bir ekran gelecektir.

Şimdi yapay zeka uygulamasını nasıl kullanacaksınız o kısma gelelim. Sol menüden Uygulamalar sekmesine tıkladıktan sonra Sihirli İçerik başta olmak üzere pek çok araç listelenecektir.

Sihirli içeriğe tıklayıp açıyoruz. Karşınıza promt giriceğiniz bölüm Sitil ve en-boy oranı seçenek ekranı gelecektir. Promt bölümüne oluşturmak istediğiniz görselin detaylarını vermeniz gerekiyor. Son olarak Görsel Oluştur butonuna basarak görselinizi oluşturabilirsiniz.

Canva uygulamlar bölümünde yapay zeka araçlarının yanı sıra arka plan silici, çizgi film karakteri oluşturma, son zamanlarda popüler olan sanatsal QR Kodu oluşturma araçlarını kullanıma sunmuş durumda.