Web Site Sahiplerinin En Çok Yaptığı Hatalar

Web Site Sahiplerinin En Çok Yaptığı Hatalar

Web site açmak için site açmayın bir hedefiniz olsun amacınızı belirleyin planlamadan işe başlamayın hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez bizim size tavsiyemiz sitenizi tasarlamaya başlamadan önce hedefinize benzer siteleri arama motoru aracılığıyla ulaşın ve tek inceleyin neleri yapıp neleri yapmayacağınıza karar verin ve eldeki verilere göre sayfa yapısını hazırlayın

Hedef ve tasarım tamam sıra geldi domain (isim), domain alırken içeriğinize en uygun ismi seçiniz. Arama motorlarının sıralamasında domain büyük önem taşımaktadır. Ancak şu zamanlarda uygun isim bulmak oldukça zor bu yüzden site sahipleri çok uzun akılda kalmayan domainler tercih ediyorlar gelen ziyaretçilerin site isminizi unutmayacağı bir domain seçmelisiniz.

Çalıştığınız hosting firması çok önemli gelen ziyaretçiler sitenin açık olmaması halinde ziyaretçiyi uzaklaştırdığı gibi arama motorlarından gelen botlar siteyi açık bulamadıkça arama motorundaki sıralamanız gerilere düşecektir.

Site tasarım aşamasındayken “Sitemiz Tasarım Aşamasındadır” şeklinde index atmayınız. Arama motorları büyük ihtimal sitenizi indexlemek için gelecek ve bu index sonrasında bir daha gelmeleri uzun sürebilir.

Backlink için acele etmeyin, yeni açtığınız siteye info almadan backlink kasmayınız. Her zaman sorun teşkil etmese bile canınızı sıkacak sorunlar oluşabilir. Backlink alırken bir anda yapmak yerine zamana yaymalısınız.

Belirli anahtar kelimeleri üzerine yoğunlaşın. Aynı anda onlarca kelime yerine kendinize özgü site içeriğine uygun kelimeler seçin. Zaten onlarca kelime kasarsanız kısa süre sonra sandbox’a düşmenize neden olabilir.

Mümkün olduğunca günlük içerik giriniz. Bir anda konu girip uzun süre konu açmamazlık yapmayın.

Sitenizde yayınladığınız konuları belli bir kategori içerisinde yayınlayın içeriğinizi 0belli kelimeler üzerinde yoğunlaştığınızda arama motoru sıralamasında yükselişiniz rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz.

Eskimiş bilgilerden sitenizi arındırın. Bu çok web sitesinin sorunlarından bir tanesidir. Bu size hit ve imaj kaybı olarak dönecektir.

Web sitenizin tarayıcılarla arası iyi olmalı özellikle ziyaretçi sitenizi görüntülemek için bir program indirmek zorunda ise veya siteniz bir tarayıcıda görünüp diğerlerinde görünmüyorsa bu sizin için hit kaybı anlamına geliyor.