WordPress Ana Sayfada Sabit Yazı Nasıl Gösterilir

WordPress Ana Sayfada Sabit Yazı Nasıl Gösterilir

WordPress ana sayfada gösterilen konu yada haberler en son yayınlanandan daha eskiye doğru sırlanır. Konu sayısı ise 10 tane olarak gösterilir. Fakat bu ayarlar değiştirilebiliyor. Eğer isterseniz bazı makaleleri sabit tutabilirsiniz. Hatta sadece belli sabit konuları da ana sayfada gösterebilirsiniz. Bu makalemizde istediğiniz yazıları ana sayfada sabitlemek ve ana sayfada gösterilecek konu sayısını belirleyerek ister sadece sabit konuları gösterebilir isterseniz belli konular sabitleyebilir ve yeni konularınız akmaya devam edecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Makalede Neler Var?

Wordpress Ana Sayfada Sabit Yazı Gösterme

İlk olarak Admin panelinize giriş yapın ve Yazılar sekmesinden Yeni Ekle sekmesine tıklayınız. Eğer daha önceden yayınlamış olduğunuz bir yazıyı sabit yazı yapmak istiyorsanız Tüm Yazılar sekmesine tıklayın ve istediğiniz makalenin altında çıkan Düzenle sekmesine tıklayınız.

Ana sayfada sabit olmasını istediğiniz yazıyı açtıktan sonra Yayımla butonunun olduğu bölümde Görünürlük: Herkese açık Düzenle kısmındaki Düzenle butonuna tıkladığınızda aşağıya doğru genişleyecektir. Bu bölümde Bu yazıyı ana sayfada sabitle kutucuğunu göreceksiniz. Bu kutucuğu işaretleyerek ilgili yazıyı ana sayfada sabitleyebilirsiniz.

 

WordPress Ana Sayfada Gösterilecek İçerik Sayısı

WordPress ana sayfanızda yayınlayacağınız içerik sayısını belirleyebilirsiniz. Eğer isterseniz sadece sabit konuları bırakabilirsiniz. Örneğin ana sayfanızda sadece 3 tane sabit konu bırakmak istiyorsunuz. O zaman yapacağınız işlem ilk önce yukarıda anlattığımız şekilde 3 konuyu sabitleyin ve şimdi anlatacağımız yöntemle ana sayfada gösterilecek konu sayısını 3’e düşürmelisiniz.

WordPress anasayfadaki konu sayısını değiştirmek için Admin paneline giriyorsunuz ve Ayarlar -> Okuma sekmesine tıklıyorsunuz. Okuma Ayarları sayfasına ulaşıyorsunuz. Bu sayfada En fazla gösterilecek blog sayfası adedi bölümünü göreceksiniz. Buradaki sayıyı artırıp azaltarak istediğiniz içerik sayısını belirleyebilirsiniz. Son olarak Değişiklikleri Kaydet butonuna tıklayıp ayarınızı kalıcı hale getiriyorsunuz.