WordPress için Ücretsiz Üyelik Sistemi Eklentisi

WordPress için Ücretsiz Üyelik Sistemi Eklentisi

WordPress üyelik sistemi eklentisini sisteminize nasıl yükleyip aktif hale getirebileceğinizi ve kullanımını detaylı bir şekilde anlatacağız. Bu işlemi yapan pek çok ücretli eklenti bulunuyor. Fakat bu derece kapsamlı ücretsiz bir eklenti olan UsersWP – User Profile & Registration’u tanıtacağız. Kullanıcı profili oluşturma ve kayıt etme eklentisi olan bu eklenti ile sunucu kaynaklarınızı daha az tüketeceksiniz. Kullanımı oldukça kolay, çalışması oldukça hızlı olan bu eklenti ile web sitenizde bir kullanıcı topluluğu oluşturabilirsiniz. Eklenti her tür kullanıcı profili özel alanıyla profil oluşturur. Giriş formu, kayıt formu, hesap düzenle formu, kullanıcı dizini, kullanıcı profili, şifre kurtarma formu, şifre değiştirme formu, şifre sıfırlama formu, giriş / çıkış bağlantıları ve ilgili sayfalara bağlantılar gibi özel menü öğeleri için kısa kodlar verir.

Makalede Neler Var?

UsersWP – User Profile & Registration Nasıl Kurulur

Eklentiyi kurmak oldukça basit, Eklentiyi kurmak için ilk önce Admin paneline giriş yapıyorsunuz. Sol menüden Eklentiler sekmesi altında bulunan Yeni Ekle linkine tıklıyorsunuz. Eklentilerde Ara kısmına gelerek eklentinin adını UsersWP – User Profile & Registration yazıyorsunuz. Çıkan listeden eklentinin yanında bulunan Hemen Yükle linkine tıklayarak eklentiyi kuruyorsunuz. Eklenti yüklendikten sonra eklentiyi aktif hale getirmek için Etkinleştir linkine tıklayarak eklentiyi çalıştırıyorsunuz. Manuel olarak kurmak istiyorsanız https://wordpress.org/plugins/userswp/ adresinden indirebilirsiniz.

UsersWP – User Profile & Registration Ayarları

Eklenti geliştiricisi üyelik ile ilgili her şeyi düşünmüş, üyelik profilleri oluştururken hangi bilgilerin isteneceği, daha sonra bu bilgileri değiştirebileceği formlara kadar her şey düşünülmüş.

Eklentiyi aktif ettikten sonra admin panelinde UsersWP sekmesini göreceksiniz. Bu sekme altında Form Builder linkini göreceksiniz. Buradan kayıt formunu düzenleyebilirsiniz. Forma yeni tanımlar ekleyebilir ekli olanları Türkçeleştirebilirsiniz.

UsersWP sekmesi altından yine UsersWP linkine tıklayın, üst bölümdeki General bölümünden Shortcodes linkine tıklayın. Bu bölümde sayfaların kısa kodlarını göreceksiniz. Bu kodları oluşturacağınız sayfaların içerisine ekleyerek gösterebilirsiniz.