WordPress Ping Servisleri Ekleme

WordPress Ping Servisleri Ekleme

WordPress web sitesine yeni bir yazı veya sayfa eklediğinizde otomatik olarak bazı ping servislerine bildirim gönderir. Sayfanız bu servisler tarafından Ping’lenir. Bu işlem sayesinde eklemiş olduğunuz yazı arama motorları tarafından hızlı bir şekilde indexlenir ve sıralamada çıkmaya başlar. WordPress’i ilk kurduğunuzda bazı servisler ekli olarak gelir fakat kullanıcılara istedikleri servisi ekleme imkanı da veriyor. Servisleri güncelleyip daha fazla ping servisi veren site ekleyerek sitenizin arama motorları ile olan bağını hızlandırabilirsiniz. Bu sistem şu şekilde işliyor, siz yeni bir yazı yayımladığınızda WordPress ping servislerini uyarır. Ping servisleri de sitenizi pingleyerek arama motorlarına haber verir, böylece arama motorları sitenize yeni bir yazı yayımladığından haberdar olur.

Yeni bir yazı yayımladığınızda, WordPress otomatik olarak eklediğiniz ping servislerini uyarır. Ping, temel olarak bir kaynak ve alıcı bilgisayar arasında ki veri paketinin gönderilip alınması olarak tanımlanır.

WordPress Ping Listesine Servis Ekleme

Bu işlem için herhangi bir eklenti yüklemenize gerek yok, WordPress size bu imkanı veriyor. Eğer elinizde güncel bir liste varsa listeyi ekleyebilirsiniz, yoksa sorun etmeyin sizinle güncel bir liste paylaşacağız.

WordPress admin panelinize giriş yapın ve Ayarlar -> Yazma sekmesine tıklayın. Açılan sayfada Servisleri Güncelle kısmına gelin ve aşağı bölümde sizinle paylaştığımız Güncel Ping Servislerini kopyalayıp bu bölüme yapıştırın. Daha sonra Alt bölümde yer alan Değişiklikleri Kaydet butonuna tıklayınız.

WordPress Güncel Ping Servisleri

http://rpc.pingomatic.com
http://rpc.twingly.com
http://api.feedster.com/ping
http://api.moreover.com/RPC2
http://api.moreover.com/ping
http://www.blogdigger.com/RPC2
http://www.blogshares.com/rpc.php
http://www.blogsnow.com/ping
http://www.blogstreet.com/xrbin/xmlrpc.cgi
http://bulkfeeds.net/rpc
http://www.newsisfree.com/xmlrpctest.php
http://ping.blo.gs/
http://ping.feedburner.com
http://ping.syndic8.com/xmlrpc.php
http://ping.weblogalot.com/rpc.php
http://rpc.blogrolling.com/pinger/
http://rpc.technorati.com/rpc/ping
http://rpc.weblogs.com/RPC2
http://www.feedsubmitter.com
http://blo.gs/ping.php
http://www.pingerati.net
http://www.pingmyblog.com
http://geourl.org/ping
http://ipings.com
http://www.weblogalot.com/ping