WordPress Yazıları Sosyal Medyada Otomatik Paylaşma

WordPress Yazıları Sosyal Medyada Otomatik Paylaşma

WordPress bloğunuzda yayımladığınız yazılarınızı otomatik olarak paylaşabilirsiniz. Eskiden sadece birkaç tane sosyal platform bulunurken şimdilerde yüzlerce platform bulunuyor. WordPress bloğunuzda yazınızı yayımlaştıktan sonra tek tek sosyal platformlarda paylaşmak çok uzun vakit alacaktır. Giriş yapmak ve linkinizi paylaşıp o linki düzenlemek bir hayli vakit alacaktır. Şimdi tanıtacağımız eklenti ile bu işi otomatik hale getirebilirsiniz. Üstelik link, başlık, etiket gibi alanları otomatik yapabileceğiniz gibi sabit yapma şansıda veriyor. Facebook, Twitter, Google+(Google Plus), Blogger, Tumblr, Flickr, LinkedIn, ok.ru, LiveJournal, DreamWidth, Flipboard, Instagram, Telegram, Line, Diigo, Instapaper, Stumbleupon, Pinterest, Plurk, VK.com (VKontakte), YouTube, Scoop.It, WordPress, XING gibi popüler platformları desteklemektedir.

Yazıları Neden Sosyal Medyada Paylaşmalıyız

Yazılarınızın daha çabuk index’lenmesi ve arama motorlarında daha iyi sırlamada çıkması için olabildiğince çok sosyal medya platformunda paylaşım yapın. En önemlisi de web sitenizden haber almak isteyen takipçi kitlenizin yeni içeriklerden anında haberdar olması için bunu yapmalısınız. Geri dönen takipçi ile günlük trafiğinizi artırabilir ve sürekli güncellenen sayfalarınız sayesinde artan takipçi kitlesi ve bunun size olumlu yansıması hepsi birbiri ile bağlantılı şekilde sürekli artan bir başarı performansınız olacaktır.

NextScripts: Social Networks Auto-Poster Nasıl Kurulur

Eklentiyi kurup aktif hale getirmek oldukça kolay, Eklentiyi kurmak için ilk önce Admin paneline giriş yapıyorsunuz. Sol menüden Eklentiler sekmesi altında bulunan Yeni Ekle linkine tıklıyorsunuz. Eklentilerde Ara kısmına gelerek eklentinin adını NextScripts: Social Networks Auto-Poster yazıyorsunuz. Çıkan listeden eklentinin yanında bulunan Hemen Yükle linkine tıklayarak eklentiyi kuruyorsunuz. Eklenti yüklendikten sonra eklentiyi aktif hale getirmek için Etkinleştir linkine tıklayarak eklentiyi çalıştırıyorsunuz. Manuel olarak kurmak istiyorsanız https://wordpress.org/plugins/social-networks-auto-poster-facebook-twitter-g/ adresinden indirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Otomatik Yazı Paylaşma

Yazılarınızın sosyal medyada paylaşılmasının yanı sıra tüm sosyal medya platformlarınıza otomatik olarak içerikte gönderebilirsiniz. Örneğin beğendiğiniz bir paylaşımı veya linki tüm blog ve sosyal paylaşım hesaplarınızda sitenizde yayımlamasanız dahi paylaşma imkanına sahipsiniz. Bunun için ilk önce tüm hesaplarınızı NextScripts: Social Networks Auto-Poster kısaca SNAP eklentisine tanıtmalısınız.

Eklentiyi aktif ettikten sonra Admin panelinizde SNAP|AutoPoster sekmesi gelecek, bu sekme altında Accounts linkini göreceksiniz. Sayfa açıldığında karşınıza Add new account butonu çıkacak, daha sonra Please select network sekmesine tıklayıp paylaşım yapmak istediğiniz platformu seçiyorsunuz.

 

Seçtiğiniz platforma göre eklenti sizden bir takım bilgiler isteyecektir. Bu örnekte Blogger’ı görmektesiniz. Blogger Blog ID, Client ID ve Client Secret bilgilerini girerek paylaşım yapmaya başlayabilirsiniz.

SNAP|AutoPoster sekmesi altında bulunan Quick Post sekmesini kullanarak hızlıca paylaşım yapabilirsiniz. Tabi bu özelliği kullanabilmeniz için ilk önce sosyal medya hesaplarınızı eklemelisiniz.