Facebook Yorumlarını WordPress Yorumlara Otomatik Aktarma

Facebook Yorumlarını WordPress Yorumlara Otomatik Aktarma

WordPress yazılarınızı otomatik olarak Facebook’ta paylaşan ve Facebook’ta bu paylaşımlara yapılan yorumları otomatik olarak WordPress’te ki bloğunuza aktaran bir eklenti bulunuyor. Birçok otomatik paylaşım eklentisi başarılı bir şekilde yeni yazıları sosyal medyada paylaşıyor. Fakat orada makale ile ilgili yapılan yorumlar sosyal medyada kalıyor. Özellikle konuyla ilgili sorulan sorular ve onlara verdiğiniz cevaplar bu mecrada kalıyor. Bu yorumları WordPress bloğunuza aktarmak makalenizin arama motorunda yükselmesi ve sorulacak sorulara verdiğiniz cevapların tekrar tekrar yapmamanız için önemlidir.

Makalede Neler Var?

Facebook’taki Yorumları Neden Siteye Aktarmalıyız

WordPress için yorumlar oldukça önemli, çünkü her yorum yapıldığında aslında makaleniz güncellenmiş olur. Çok fazla yorum yapılan içerik sürekli olarak güncellendiği için arama motorlarında üst sıralara yükselir. Burada sorulan soruların niteliği de önemlidir. Çünkü Google’de arama yaparken bu sorularda aranıyor ve sizin sitenizde bu sorular sorulup cevaplandığı için aramalarda yer alamaya başlıyorsunuz. Bu nedenle makalenizle ilgili yapılan yorumlar sosyal medyada kalmasın, bu yorumları WordPress’teki makalenize taşıyın.

WP-AutoSharePost Nasıl Kurulur

Eklentiyi kurmak oldukça basit, Eklentiyi kurmak için ilk önce Admin paneline giriş yapıyorsunuz. Sol menüden Eklentiler sekmesi altında bulunan Yeni Ekle linkine tıklıyorsunuz. Eklentilerde Ara kısmına gelerek eklentinin adını WP-AutoSharePost yazıyorsunuz. Çıkan listeden eklentinin yanında bulunan Hemen Yükle linkine tıklayarak eklentiyi kuruyorsunuz. Eklenti yüklendikten sonra eklentiyi aktif hale getirmek için Etkinleştir linkine tıklayarak eklentiyi çalıştırıyorsunuz. Manuel olarak kurmak istiyorsanız https://wordpress.org/plugins/wordpress-autosharepost/ adresinden indirebilirsiniz.

WP-AutoSharePost ile Sosyal Medyada Otomatik Yazı Paylaşma

WP-AutoSharePost ile paylaşım yapmak için admin panalinde yer alan Ayarlar -> WP-AutoSharePost sekmesine tıklayınız. Enable WP-AutoSharePost kutucuğuna tıklayınız. Paylaşılan makalelerde resim görünmesini istiyorsanız Picture to share bölümünü Thubnail seçiniz. Size of the Picture bölümünde resmin boyutunu seçiniz. Facebook Settings bölümünde sayfa adı, App ID, App Secret gibi bilgiler yer alıyor. Bu bilgileri eksiksiz doldurunuz. Eğer paylaşımların Twitter’da da otomatik olarak görünmesini istiyorsanız Twitter Settings bölümünde yer alan Consumer Key, Consumer Secret, OAuth Token, OAuth Secret bölümülerini giriniz. Bit.ly Url Shortening bölümündeki bilgileri girerseniz link kısaltma işlemi yapmış olurusunuz ve linkinize kaç kişi tıklamış takibini yapabilirsiniz. istemezseniz bu bölümü boş bırakabilirsiniz.

WP-AutoSharePost ile Sosyal Medyada Yapılan Yorumları Aktarma

Yorumları otomatik olarak bloğunuza aktarmak için Admin panelinden Ayarlar -> CommentGrabber sekmesine tıklıyorsunuz. Enable CommentGrabber ve Auto-Approve new Comments kutucuklarını işaretleyerek makalenize yapılan yorumları senkronize edebilirsiniz.