Youtube Reklamları Nasıl Engellenir

Youtube Reklamları Nasıl Engellenir

Son zamanlarda Youtube videolarında artan reklam uygulamaları kullanıcıların canını sıkmaya başladı. Google Chrome kullananlar için geliştirilen ScrewAds eklentisi ile Youtube sitesinde çıkan reklamları engelleyebiliyorsunuz. Özellikle video ilzerken tam videonun ortasına çıkan reklamlar oldukça rahatsız edici boyutlarda, bu eklenti sayesinde reklamları engelleyebiliyorsunuz. Artık reklamcılar işi o kadar abarttılar ki videoyu izleyebilmek için 15-20sn reklam izlemek zorunda bırakılıyoruz. ScrewAds adı verilen bu ücretsiz uygulama ile Youtube reklamlarına son verebilirsiniz.

Bilgisayarınızda Google Chrome yüklü değilse ilk iş onu yüklemekle başlayabilirsiniz.

Google Chrome İndir

Google Chrome internet tarayıcısını yükledikten sonra yapmanız gereken ScrewAds eklentisini yüklemelisiniz. Tek yapmanız gereken aşağıda size verilen ilgili linke tıklamak ve açılan sayfadan “Chrome Ekle” butonuna tıklamaktır.

ScrewAds Chrome İndir

Eklentiyi de yükledikten sonra YouTube videolarını izlerken videonun hemen üst kısmına 3 yeni seçenek gelir. SkipAds, ReplaceAdsi ve None seçeneklerini göreceksiniz. Buradan reklamları istediğiniz gibi engelleyebilir veya yeniden aktif hale getirebilirsiniz.