İpod

İpod

İpod sadece bir mp3 çalar değildir. İpod dünyanın her yerinde hayranları olan bir müzik çalardır. Her müzik çalar ipod olmadığı gibi her ipod da sadece bir müzik çalar değildir. ipod kısaca bir eğlence dünyasıdır.

mp3 çalara ipod diyen gençlerin isyan ettirdiği apple-ipodun sloganı.

Şöyle devam ediyor:

ipod

Sadece mp3 player değildir. Tarz meselesidir. Zevk vesilesidir. Eğlencelidir. Mutluluk verir. Gününü şenlendirir. Dayanıklıdır. Kıyafetinle uyumludur. Her an seninledir. İçeriği müzikten ibaret değildir. Geçmişini saklar, geleceğini hayal ettirir. Gerçek seni ortaya çıkarır.
Fotoğraflarını, videolarını saklar. İstediğin zaman seyredersin. Saçına toka, boynuna kolye, parmağına yüzük olur cazibene cazibe katar. Arabada, otobüste, uçakta, yürürken, koşarken, zıplarken, Bisiklete binerken, paraşütle atlarken…

Her an kullanıma hazırdır. İç huzurunu bulmana yada kendini dışa vurmana yardımcı olur.
Din, dil, ırk, renk, cinsiyet ayrımı yapmaz herkeste çalışır. Ruhunu doyurur. Her zaman genç hissedersin. İpodu’nu dinlerken takım elbise giyebilirsin, yadırganmazsın. Kulaklığı paylaşır sevgilinle yakınlaşırsın. Sevgilin seni asla bırakamaz. ipod, ayypot değildir. Panik yaşatmaz
nike’in içinde ayağından başka bir tek ipoduna yer vardır. Onlar gibi sen de sahip olabilirsin
apple amblemi olmayan mp3 player ipod değildir.
İpodu’nun en belirgin özelliği sensin!

Peki, bu kadar iddialı olan ipod gerçekten vaatlerini tutabiliyor mu? İpod şuanda dünyada bir numara gerek müzik kalitesi gerekse şık tasarımlarıyla her geçen gün çığ gibi büyümektedir. Artık satıcılarda bunu fırsat bilip herhangi bir mp3 playere de ipod diyerek satmaktadırlar. Alıcıların dikkat etmesi gereken bir şey var ipod alırken APPLE firmasının ürettiğini unutmayın. Benzerlerinin piyasada çok olduğunu düşünecek olursak bu tuzağa düşmemeniz konusunda sizleri uyarıyoruz. Peki, ipod modelleri arasında hangisi bize uygun nasıl karar vereceğiz. İpod modellerini inceledik Ve kararı siz verin.

iPod classic

Her şeyi saklayın
iPod classic, size 120GB depolama kapasitesi veriyor, bu da 30.000’e kadar şarkı, 150 saatlik video, 25.000 fotoğraf ya da bunların her birinden biraz alarak yaratabileceğiniz yüzlerce kombinasyon seçeneği sunuyor. Üstelik de yeni piliniz, 36 saatlik bir ömürle geliyor, yani uzun, çok uzun zaman kesintisiz eğlence demek
Arkanızda müzik bırakmayın
120GB’lık kapasite, müzik ve film arşivinizin tamamını her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz anlamına geliyor. Oturma odasından, arka bahçenizdeki partiye taşıyın. Ya da dünyanın öbür ucuna yaptığınız yolculukta yanınızdan ayırmayın ve aynı şarkıyı asla ikinci kez dinlemeyin.
Film ve TV dizileri izleyin
2,5 inçlik parlak ekran, videoların yaşam bulmasını sağlıyor. Film kiralayın, TV dizileri satın alın ve iTunes Mağazasından video podcast’leri indirin, sonra da iPod’unuzu senkronize ederek istediğiniz yerde, istediğiniz anda videonun keyfinin çıkartın.
Keyif, sadece bir tık uzağınızda
Tam olarak ne izlemek ya da dinlemek istediğinizi bulmak kolay. Cover Flow ile albüm kapaklarının arasında gezinmek ya da şarkı ve videolarınızı şarkı listesi, sanatçı, albüm, tür ve daha fazlasına göre taramak için Click Wheel’i kullanın. Kafanızdaki belli şarkı ve grupları aratabilirsiniz de. İşleri biraz karıştırmak ister misiniz? Her seferinde farklı bir deneyim yaşamak için ‘Şarkıları Karıştır’ı seçin.
Fotoğraflarınızı paylaşın
iPod classic, bir Mac’teki iPhoto’da ya da bir PC’de Adobe Photoshop Elements ve Adobe Photoshop Album’de tuttuğunuz fotoğrafları senkronize etmek için iTunes’u kullanır. Fotoğraflardan oluşan slayt gösterileri hazırlayarak, onları iPod classic’inizdeki müzikler ve geçiş efektleriyle doya doya seyredin, ya da ayrıca satılan komponent ya da kompozit bir Apple AV kablosu satın alarak, fotoğraflarınızı TV’nizde oynatın.
iPod oyunları oynayın
Saatler sürecek eğlence, parmaklarınızın ucunda. iPod classic, üç oyunla gelir -Vortex, iQuiz, ve Klondike-, ayrıca iTunes Mağazasından Monopoly gibi oyunlar satın alabilirsiniz. Tüm iPod oyunları, özel olarak iPod arayüzü için tasarlanmıştır.

iPod Nano

ipod ailesinin en ince ve en küçük üyesi olan İpod nano oldukça zarif bir tasarıma sahip, ipod nano parlak ekranı farklı renk seçenekleriyle kendi renginizi seçebilirsiniz.
Kapasite: 4GB, 8GB
Fiyatı: 150 $, 200 $
Renkleri: Gümüş, siyah, mavi, yeşil, pembe, kırmızı
Ekran Genişliği: 2 inç LCD
Pil Ömrü: 24 saat
Ölçüleri: 2,75 x 2,06 x 0,26
Ağırlık: 1,74

iPod touch

Kapasite
 8GB, 16GB ya da 32GB flash bellek1
 128-Kbps AAC ile kodlanmış 1750, 3500 ya da 7000 şarkı kapasitesi2
 10.000, 20.000 veya 25.000 adet iPod tarafından görülebilir fotoğraf kapasitesi3
 10, 20 ya da 40 saate kadar video kapasitesi4
Kablosuz veri
 Wi-Fi (802.11b/g)
 Tümleşik Nike + iPod desteği
 Konuma bağlı Maps (harita) servisi6
Ekran
 Köşeden köşeye 3,5 inçlik dokunmatik geniş ekran
 163 PPI’da 480’e 320 piksel çözünürlük
Ses
 Frekans aralığı: 20Hz – 20.000Hz
 Desteklenen ses kodlamaları: AAC (16 ile 320-Kbps aralığında), Korumalı AAC (iTunes Mağazası), MP3 (16 ile 320-Kbps aralığında), MP3 VBR, Audible (kodlama 2, 3 ve 4), Apple kayıpsız, AIFF ve WAV
TV ve video
 480p ve 576p komponent TV çıkışı için destek
 H.264 video, 1,5 Mbps’ye kadar, 640×480 piksel, saniyede 30 kare, AAC-LC sesli H.264 Temel Profilinin 160 Kbps’lik Basit sürümü, 48kHz, .m4v, .mp4 ve .mov dosyasi formatlarinda stereo ses; H.264 video, 2,5 Mbps’ye varan, 640×480 piksel, saniyede 30 kare, 160 Kbps’lik AAC-LC sesli Düzey 3.0’a kadar Temel Profil, 48kHz, in .m4v, .mp4 ve .mov dosyasi biçimlerinde stereo ses; MPEG-4 video, 2,5 Mbps’lik, 640×480 piksel, saniyede 30 kare, 160 Kbps’lik AAC-LC sesli Basit Profil, 48kHz, .m4v, .mp4 ve .mov dosya formatlarinda stereo ses
Güç ve pil
 Yerleşik, tekrar şarj edilebilir lityum pil
 Çalma/oynatma süresi
o Müzik dinlerken: Tam şarj olduğunda 36 saate kadar
o Video izlerken: Tam şarj olduğunda 6 saate kadar
 Bilgisayarın USB kapısından ya da ayrıca satılan güç adaptöründen şarj olma süresi
o Hızlı şarj: Yaklaşık 2 saat (pil kapasitesinin %80’ine kadar şarj olur)
o Tam şarj: Yaklaşık 4 saat

kARŞILAŞTIRMALI İPOD TABLOSU İÇİN TIKLAYINIZ