Apple i-robot ile Robot Teknolojisine Giriş Yapıyor

Apple i-robot ile Robot Teknolojisine Giriş Yapıyor

Apple i-robot nedir, Apple i-robot’un özellikleri nelerdir? Dünyaca ünlü marka Apple’nin son atağı i-robot adını verdiği robotu oldu. Bilim kurgu filmlerinde de alışık olduğumuz üzere gelecekte pek çok işi robotlar üstlenecek. Apple pek çok alanda teknolojik ürünler üretmektedir. Aralarında eski NASA çalışanlarının bulunduğu bir grup bilim adamını kadrosuna dahil eden Apple bir inovasyon üreten şirket olmayı hedefliyor. Teknoloji devi en büyük rakipleri olan Samsung, Google ve Microsoft gibi şirketleri çok geri bıraktı. Daha önce çıkarttığı akıllı cep telefonu iPhone, Tablet bilgisayarı iPad ile teknoloji dünyasına yepyeni bir soluk getirmişti.

Apple geliştirdiği bu teknoloji ürünleri ile dünyanın en çok kar eden kurumlarından bir tanesi olmayı başarmıştı. Apple üretmeyi planladığı robot teknolojisi ile kadrosuna dahil ettiği bilim adamlarını kullanarak yapmayı planlıyor.

Apple Robot Geliştirecek

Apple çıkarttığı ürünlerle devrim yapmayı başardı ancak rakiplerinin kendisin kopyalaması ile Pazar payı giderek daraldı. Tek bir ürünle piyasaya hakim olan Apple yüzlerce ürünle karşısına çıkan rakiplerine fark atmayı başarıyor. Tekrardan devrim yaratacak yeni teknolojik ürünler ortaya koyamayan Apple tüketicinin gözündeki imajını kaybetmek istemiyor. Robot bilimi alanında Yale Üniversitesi’nde görev yapan John Morrell buradaki görevini bırakıp Apple geçti. Daha önce kişisel bir taşıt olan Segway’i geliştiren ve merdivenleri çıkabilen, kapıları açabilen ve insanlarla iletişim kurabilen robotlar geliştirebilen John Morell Apple şirketinde yeni başarılara imza atmaya hazırlanıyor. Çünkü bu alanda ürün verebilmek için oldukça yüklü bir Ar-Ge parası ayıran Apple önümüzdeki günlerde nasıl bir ürün çıkartacağı ise oldukça merak konusu.