Ağ Trafiğini Denetleme Bandwidth Kısıtlama

Ağ Trafiğini Denetleme Bandwidth Kısıtlama

Bandwidth limit belirleme, Ağınızın internet trafiğini denetleyebilir istediğiniz uygulama yada yazılımın internet veri kullanımını kısıtlayabilirsiniz. Örneğin siz torrentten indirme yani download yaparken bir yandan da internette sörf yapmak yada sosyal medyada videolar izlemek isteyebilirsiniz. Böyle bir durumda oldukça zorluk yaşayacaksınız. Çünkü tüm bant genişliğinizi torrent programınız kullanacaktır. İşte böyle bir durumda programların Download ve Upload hızlarına kısıtlamalar getirerek kendinize rahat rahat kullanım alanı sunabilirsiniz.

Traffic Control and Monitoring Tool

NetBalancer 32bit ve 64bit desteği ile Microsoft Windows XP, 2003, Vista, 7, 8 için tasarlanmış bir internet trafiği denetleme ve izleme aracıdır.

İndirme veya yüklemeye öncelik, limit belirleme

Ayrı ayrı her ağ bağdaştırıcısı için öncelikleri ve sınırları yönetme

Sistemdeki ağ trafiğini gösterme

Yazılım size sisteminizde açılışta Load olan Processes’lerin bir listesini sunar ve yine bu listede her birinin download ve upload oranlarını görebilirsiniz. Burada istediğiniz bir tanesini üzerine gelip sağ tıklayıp gerekli ayarlamayı yapabilirsiniz. Yine yazılımda yer alan Limit tuşu ile saniyedeki Kilobytes cinsinden bu kısıtlamaları yapabilirsiniz. Yazılım sayesinde bilgisayarınızdaki casus yazılımları da izleme imkanına sahipsiniz. yazılım sayesinde internetinizi yavaşlatan diğer uygulamaları da görebilirsiniz. Bazı programlar sizin haberiniz olmadan arka planda çalışarak trafiğinizi gereksiz yere meşgul eder.

Traffic Control and Monitoring Tool İndirme Linki

http://seriousbit.com/netbalancer/

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.