Android Kolay Root Etme Yöntemi

Android Kolay Root Etme Yöntemi

cep telefonu Root etmek isteyebilirsiniz. Formlarda her marka ve modele göre farklı karmaşık bir sürü yöntem anlatılıyor. Cihazınızın Root etmek içinse çeşitli uygulamalar bulunuyor fakat bu uygulamlar da her zaman başarılı olamıyor. Bu yöntem ile cihazınızı kolayca root edebileceksiniz. Kullanıcılara ücretsiz olarak dağıtılan Kingo Root adlı ücretsiz program sayesinde cep telefonu yada tabletinizi basitçe Root edebileceksiniz. Tek yapmanız gereken programı bilgisayarınıza yüklemek ve USB kablonuz ile cihazınıza bağlamaktır. Kingo root programı ile cihazınızı Root edebileceğiniz gibi aynı zamanda yapılan Root işlemini geride alabiliyorsunuz.

Android Telefon Nasıl Root Edilir

Root işlemine geçmeden önce uyarı yapmadan geçmeyelim, cihazınız garanti kapsamının dışına çıkar ve yükleyeceğiniz uygulamalara tam yetki verdiğiniz için Google Android tarafından tavsiye edilmez. Çünkü Root işleminin artıları olduğu gibi eksilerde bulunuyor. Cihazınız tam yetki ile çalıştığı için zararlı uygulamalar istediğini yapabilir hale geliyorlar. Uyarıları dikkate aldıktan sonra şimdi Root işlemine geçelim

Aşağıdaki linkten Kingo Root programını kurun ve telefonunuzu USB kablo ile bilgisayara bağlayın. Kingo Root programı cihazınızı bağladıktan sonra gerekli sürücüleri otomatik olarak kuracaktır.

Kingo-Root-1

Android Root yapabilmek için telefonunuzu Geliştirici Seçenekleri bölümünden USB hata ayıklama seçeneğini açmış olmanız gerekiyor. Bunu nasıl yapacağınıza dair Kingo Root kullandığınız Android sürümüne göre ilgili ekranı karşınıza çıkartacaktır.

Kingo-Root-2

Android işletim sistemli cihazınız ile bağlantı sağlıklı bir şekilde kurulduktan sonra yapmanız gereken ise Root butonuna basmak ve arkanıza yaslanıp beklemektir. İşlem bittiğinde cihazınız yeniden başlatılacaktır.

Kingo-Root-3

Kingo Root cihazınız da bir uyarı penceresi çıkartırsa buna izin verin. Artık telefonunuz root edildi. Dilerseniz daha sonra Remove Root seçeneğini tıklayarak Root işlemini geri alabilirsiniz.

Kingo-Root-4

Görüldüğü gibi Android cihazları Kingo Root ile kolayca root edilebiliyorsunuz. İster tablet olsun ister telefon marka model ayırt etmeksizin Root işlemini kolayca yapabildiğiniz gibi geride alabiliyorsunuz.

Kingo Root İndirme Linki

http://www.kingoapp.com/android-root/download.htm

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • admin:Sizin öneriniz nedir? Yani kullanıcı bataryayı kul...
  • Cengiz:Lityum iyon pilleri, boş bir şekilde saklarsanız, ...
  • admin:https://www.blogger.com/forgot.g linkine tıklayın....
  • Eda:3 yıl önce bi blog açmışım ve bir şeyler karalamış...
  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir