Arapça ve Osmanlıca Harfleri Yazma Eklentisi

Arapça ve Osmanlıca Harfleri Yazma Eklentisi

Bilgisayar ortamında Arapça ve Osmanlıca yazabilirsiniz. Herkesin yaygın olarak kullandığı Microsoft Office Word programı ile entegre olan bu uygulama sayesinde istediğiniz gibi yazı yazabileceksiniz. Yazılım Türk yapımı olduğu için kolayca kullanabileceksiniz. Kullanımı oldukça basit. İlk önce size verdiğiniz linkten programı indirin ve sıkıştırılmış dosyayı çıkartın. Daha sonra “Kuran Harfleri.exe” programını çalıştırıyorsunuz. Kuruluma başlamadan önce bir uyarı penceresi çıkacaktır. Install butonuna basarak bu uyarı adımını geçebilirsiniz.

Arapça ve Osmanlıca Harfleri

Sisteminize eklentiyi kurduğunuzda 3 adet font gelir. Ahruf Matbu, Ahruf Rika, Kuran Harfleri Rakam fontlarını kullanarak çalışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

arapca-osmanlica

Arapça ve Osmanlıcaya olan ilgi arttığı için piyasada artık Latin harflerinin beraberinde Osmanlıca yada Arapça harflerinin bulunduğu klavyeler satılmaktadır. Dijital çağı yaşadığımız şu günlerde eski Osmanlıca yazıları ve Arapça yazıları da bilgisayar ortamında yazabiliyor olmak gerekiyor.

Word 2010 Eklentisi

http://www.kuranharfleri.com/word2010/prog_stat_indir.php?prog=indir

Word 2013 Eklentisi

http://www.kuranharfleri.com/word2013/prog_stat_indir.php?prog=indir

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.