Arkaplan Resmi Yerine Video Oynatma

Arkaplan Resmi Yerine Video Oynatma

Bilgisayarınızın masaüstü arka planını farklı kılmak için bir çok kullanıcı ilginç sıradışı fotoğraflar yada doğa resimleri ile iç açıcı bir görüntü sunmaya çalışır. Masasütü arka planı resmi yerine video kayabileceğinizi biliyor muydunuz? Üstelik kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan açık kaynak kodlu VLC Medya Player adlı yazılım ile bunu yapmanız mümkün, istediğiniz bir videoyu yada sevdiğiniz bir filmden kesitleri masaüstü arka planı olarak ayarlayabilirsiniz. Haraketli bir masaüstüne sahip olmuş olursunuz.

Başlamadan önce aşağıdaki linkten VLC Medya Player programın indirip bilgisayarınıza yükleyiniz. Pek çok kişi tüm video formatlarını desteklediği için VLC Medya Player kullanmaktadır. Program tamamen ücretsizdir ve gayet hızlı bir programdır. Üstelik tüm bu işlemleri yaparken sistem kaynaklarını tüketmeden çalışır.

vlc-video-secenekler

VLC Medya Player programını yükledikten sonra çalıştırıyorsunuz. Araçalar menüsünden Seçeneklere giriyorsunuz. Klavyeden CTRL+P kısayaol tuşları ile ulaşmakta mümkündür. Sol taraftaki menüden Görüntü kısmına tıklayın sağ taraftan Çıkış yazan kısımdan varsayılan olarak görünen kısmı directX görüntü çıkışı olarak değiştirin

vlc-player-arkaplan

Daha sonra masaüstü arka planı yapmak istediğiniz videoyu VLC Medya Player ile açıyorsunuz ve üst menüden Görüntü sekmesinden Duvar kağıdı olarak ayarla seçeneğini seçiyorsunuz. Videonuz masaüstü arak planda aktif olacaktır.

VLC Medya Player

http://www.videolan.org

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • selen:Norton Safe Web paralımı acaba...
  • Bora:Harici harddisk'e veri aktarırken aynı sorunla kar...
  • Yılmaz Polat:hesabıma nasıl ulaşılabirlm yardımcı olabilirmsnz ...
  • Gunel:Arkadaslar yahoo mail sifremi unuttum. Yedek maild...
  • Alpay:Ard arda 7542 şifresini deneyin oluyo...
  • metehan:f9 tuşu windows ta ne işe yarıyor...
  • Melisa:Whatsappa girebiliyor mu ?...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir