Arkaplan Resmi Yerine Video Oynatma

Arkaplan Resmi Yerine Video Oynatma

Bilgisayarınızın masaüstü arka planını farklı kılmak için bir çok kullanıcı ilginç sıradışı fotoğraflar yada doğa resimleri ile iç açıcı bir görüntü sunmaya çalışır. Masasütü arka planı resmi yerine video kayabileceğinizi biliyor muydunuz? Üstelik kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan açık kaynak kodlu VLC Medya Player adlı yazılım ile bunu yapmanız mümkün, istediğiniz bir videoyu yada sevdiğiniz bir filmden kesitleri masaüstü arka planı olarak ayarlayabilirsiniz. Haraketli bir masaüstüne sahip olmuş olursunuz.

Başlamadan önce aşağıdaki linkten VLC Medya Player programın indirip bilgisayarınıza yükleyiniz. Pek çok kişi tüm video formatlarını desteklediği için VLC Medya Player kullanmaktadır. Program tamamen ücretsizdir ve gayet hızlı bir programdır. Üstelik tüm bu işlemleri yaparken sistem kaynaklarını tüketmeden çalışır.

vlc-video-secenekler

VLC Medya Player programını yükledikten sonra çalıştırıyorsunuz. Araçalar menüsünden Seçeneklere giriyorsunuz. Klavyeden CTRL+P kısayaol tuşları ile ulaşmakta mümkündür. Sol taraftaki menüden Görüntü kısmına tıklayın sağ taraftan Çıkış yazan kısımdan varsayılan olarak görünen kısmı directX görüntü çıkışı olarak değiştirin

vlc-player-arkaplan

Daha sonra masaüstü arka planı yapmak istediğiniz videoyu VLC Medya Player ile açıyorsunuz ve üst menüden Görüntü sekmesinden Duvar kağıdı olarak ayarla seçeneğini seçiyorsunuz. Videonuz masaüstü arak planda aktif olacaktır.

VLC Medya Player

http://www.videolan.org

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (1 Yorum)

  1. Emre dedi ki:

    Çalışmıyor bu yöntemle yapınca tam ekran oluyor yine oradaki her bir görüntü çıkış yöntemini denedim arkaplan yerine tam ekran oynatıyor. Eskiden oluyordu .

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.