Bilgisayar Kasası İçin El yapımı Toz Filtresi Yapma

Bilgisayar Kasası İçin El yapımı Toz Filtresi Yapma

Bilgisayar kasanız tozlu bir mekandaysa, masa üstünde değil yerde duruyorsa, üstelik de ofis gibi bir ortamdaysa kasanızı açınca şaşırtıcı görüntülerle karşılaşabilirsiniz. Bilgisayar kasanızın içinin pırıl pırıl kalması için bir parça mukavva, bir parça naylon çorap ve biraz da yapıştırıcı ile yapacağınız basit bir filtre yeterli olacaktır.


Öncelikle bilgisayar kasanızın hava girişlerinin nerede olduğunu ve boyutlarını tespit edin. Mukavvanızdan bu hava deliklerini kapatacak sayıda ve büyüklükte parçalar kesin ve bir falçatayla bu parçaların içlerini çıkarıp mukavvaları birer çerçeve haline dönüştürün. Daha sonra bu çerçevelere naylon çorabı geçirip artan kısmını kesin ve açılmayacak şekilde yapıştırın. Filtrelerinizi tamamlamış oldunuz.

Şimdi de filtrelerinizi kasanıza monte etmeniz gerek. Görünümü bozmaması için filtreleri içeri yerleştireceğiz. Fakat filtrelerinizi hava girişini engellememesi için sık sık temizlemeniz gerektiğini unutmayın. Aksi taktirde tıkanan filtreler kasa içerisine hava girişini engelleyecek, soğutma performansına zarar verecektir. Kasanızı açtıktan sonra filtreleri hava girişlerine bantlayarak tutturun. Bantları filtre çerçevesinin dört yanına yapıştırarak içeri toz girmesini engellediğinizden emin olun.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Etiketler:
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • sıla ateş:Ben sıla ateş benim kanalım vardı oyuncax tv sıla ...
  • Beritan Şahin:Hesabımı açmak için bana yardımcı olurmusun Allah ...
  • filiz:merhabalar. alışveriş sitesinden benim adıma alışv...
  • ramazan:s.a ben ramazan ben biriniz ismini taklit et...
  • Muharrem:Çok teşekkürler. Çok net anlatım....
  • Metin Apaydın:Facebook hesabımı yanlışla sildim hesabımı kapatt...
  • Emine:Facebook açamıyorum silinmis lütfen yardım edin...
  • Uğur Yükselen:Facebook hesabım tarafımdan yanlışlıkla kapattım e...