Bilgisayarımı Hızlandırmak için Hangi Parçaları Değiştirmem Gerekiyor

Bilgisayarımı Hızlandırmak için Hangi Parçaları Değiştirmem Gerekiyor

Yeni çıkan oyunları oynayabilmek için bilgisayarın hangi parçalarını yenilemek gerekiyor. Yeni çıkan oyunlar yüksek kaliteli grafiklerle ve güçlü sistem kaynaklarına ihtiyaç duyar. Pek çok kullanıcı yeni bir bilgisayar satın almak yerine elindeki cihaza daha az masraf ederek daha hızlı hale getirmek istemektedir. Peki bunu nasıl yapacaksınız? Hangi parçadan değiştirmeye başlamalısınız. Her satın aldığım donanım parçasını kendi bilgisayarıma takabilir miyim?

Performansta Hangi Parçalar Etkili

Bilgisayarın performansı genel olarak İşlemci, RAM ve Ekran kartına bağlı olsa da artık disklerde büyük etkiye sahip. SSD diskler sağladıkları veri okuma yazma hızları sayesinde performansta oldukça etkili ancak oyunlar için öncelik Grafik kartıdır. Ekran kartınız yeterli düzeyde olabildiğini anlayabilmek için oyunun sistem gereksinimini kontrol edin minimum gereksinimler burada yer alır. Eğer bilgisayarınız oyunu açmayı başardı görüntüde çok fazla bozukluk yok ise ilk olarak RAM’e yönelin çünkü performans doğrudan belleklere daha sonrada işlemciye bağlıdır.

İşlemci ve RAM belleğinizi en fazla ne kadar yükseltebileceğiniz anakartınıza bağlıdır. Anakartınızın üreticisinin sitesinden kartınız ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Bu sayfada dokümanlardan hangi işlemcilerin desteklendiği ne kadar RAM bellek desteklendiği bilgisini öğrenebilirsiniz.

Bilgisayarınız özellikle dizüstü bilgisayarda işlemci değişikliği oldukça zordur. Ancak RAM bellek değişikliği ve Disk değişikliği ile başlayabilirsiniz. Masaüstü bilgisayarınız varsa işlemci değişikliği, RAM ve ekran kartı değişikliğinin maliyetini göz önünde tuttuğunuzda elinizdeki ürünü satıp yeni bir kasa satın alabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • obedeay:instagramda fotoğraf lar üzerine nasıl link ekleni...
  • Volkan aras:Whatsapp üzerinden yazbilirmisiniz azerbaycandayım...
  • Davut Selek:Lütfen kapatılan Facebook hesabımın tekrar açılmas...
  • Davut Selek:Herkese kapalı olan gereksiz adlı bir sayfamda yas...
  • selen:Norton Safe Web paralımı acaba...
  • Bora:Harici harddisk'e veri aktarırken aynı sorunla kar...
  • Yılmaz Polat:hesabıma nasıl ulaşılabirlm yardımcı olabilirmsnz ...
  • Gunel:Arkadaslar yahoo mail sifremi unuttum. Yedek maild...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir