Bozuk Sistem Dosyaları Nasıl Onarılır

Bozuk Sistem Dosyaları Nasıl Onarılır

Bozuk DLL dosyalarınızı düzeltmek için sisteminizi baştan kurmanıza gerek yoktur. Windows işletim sistemi bozuk dosya hatası veriyor sisteminiz durup dururken hatalar vermeye başladıysa bu yöntemle bu hatalardan kurtulabilirsiniz. Windows işletim Sistemi kurulduktan sonra gün geçtikçe performans düşüklüğü yaşamaya başlar. Sisteminize program kurma esnasında sistem dosyalarınız etkilenir Windows’unuzun Sistem kayıtlarını tuttuğu Regedit ‘ten başlar Windows klasörüne kadar birçok dosyada değişikliğe yol açar.

Bu da Windows’unuzun çalışırken DLL dosyalarını okuyamamasından dolayı sistem hataları sistem çökmeleri ve benzeri durumlar karşınıza çıkar. Peki bu durumu nasıl düzelteceksiniz System File Checker Tool (SFC.exe) dosyasını çalıştırarak sistem dosyalarını yenileyeceğiz.

Başlat Çalıştır tıklayınız ve çıkan ekrana “Sfc /Scannow” yazıp ENTER tuşuna basınız. (Not: Tırnak işaretleri dahil değildir.) Bu komuttan sonra program tüm sistem dosyalarını taradığı için işlemcinizin ve sabit diskinizin hızına bağlı olarak bir süre beklemeniz gerekiyor. Tarama tamamlandığında program size herhangi bir sorun olup olmadığını varsa yapılan düzeltmelere dair bir rapor sunacaktır.Sistem diskiniz ile bu dosyalar onarılıcaktır. Eski bozuk dosyalar CD’den kopyalanarak yenilenecektir.

Bu komutu çalıştırdıktan sonra korumalı dosyalar da dâhil olmak üzere tüm sistem dosyalarını tarar ve sorunlu olanların yerine Microsoft’un orjinal dosyalarını kopyalar. Hatalarla karşılaştığınızda eğer SFC probleminizi çözemiyorsa, System Restore kullanarak sisteminizin stabil çalıştığı daha önceki bir yedeğe geri yüklemeniz yerinde olacaktır.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (7 Yorum)

 1. fatih incegöz dedi ki:

  Windows 10 çalışmıyor lütfen yardım edermisiniz

 2. murat dedi ki:

  coooooooooook teşekkürler

 3. win7 dedi ki:

  win7 de calıstır yok komut ıstemıne gırdım sfc/scannow yazdım ve :…sfc yardımcı programını kullanabılmek ıcın konsol oturumu calıstıran bır yonetıcı olmalısınız…: diyor yardım lutfenn !!!

 4. ibrahim dedi ki:

  onar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

 • obedeay:instagramda fotoğraf lar üzerine nasıl link ekleni...
 • Volkan aras:Whatsapp üzerinden yazbilirmisiniz azerbaycandayım...
 • Davut Selek:Lütfen kapatılan Facebook hesabımın tekrar açılmas...
 • Davut Selek:Herkese kapalı olan gereksiz adlı bir sayfamda yas...
 • selen:Norton Safe Web paralımı acaba...
 • Bora:Harici harddisk'e veri aktarırken aynı sorunla kar...
 • Yılmaz Polat:hesabıma nasıl ulaşılabirlm yardımcı olabilirmsnz ...
 • Gunel:Arkadaslar yahoo mail sifremi unuttum. Yedek maild...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir