Bu Klasöre erişim İzniniz Yok Hatası ve Çözümü

Bu Klasöre erişim İzniniz Yok Hatası ve Çözümü

Bilgisayarınıza Format attığınızda, işletim sistemi değiştirdiğinizde veya kopyaladığınız klasörleri bir başka bilgisayarda açmaya çalıştığınızda “Bu Klasöre erişim İzniniz Yok” şeklinde bir hata alırsınız ve klasörün içerisini görüntüleyemezsiniz. Bunun nedeni klasör daha önceki işletim sistemindeki kullanıcı tarafından sahiplenilmiş olmasındadır. Bu sorunu çözebilmek için, Basit Dosya Paylaşımı’nı devre dışı bırakmanız ve klasörün sahipliğini almanız gerekmektedir. Basit Dosya Paylaşımı’nı devre dışı bırakmak için ise aşağıdaki adımları sırası ile uygulayınız.

Bilgisayarım’a tıklayınız ve açılan ekrandan Araçlar menüsünde, Klasör Seçenekleri‘ni tıklayınız. Buradan Görünüm sekmesine tıklayınız. Gelişmiş Ayarlar‘ın altında, Basit dosya paylaşımı kullan (Önerilen) onay kutusunu tıklatarak onay işaretini kaldırın ve Tamam‘ı tıklayınız. Sahipliğini almak istediğiniz klasörü sağ tıklatın ve Özellikler‘i tıklatın. Güvenlik sekmesini tıklatın ve Güvenlik iletisi görüntülenirse Tamam’ı tıklayınız. Gelişmiş‘i tıklatın ve Sahibi sekmesini tıklatın. Ad listesinde, kullanıcı adınızı tıklatın, Yönetici olarak oturum açtıysanız Yönetici’yi tıklayın veya Administrators grubunu tıklayınız.

Bu klasörün içeriğinin sahipliğini almak isterseniz, Nesnelerin ve alt kapsayıcıların sahipliğini değiştir onay kutusunu tıklatarak işaretleyiniz. Tamam’ı tıklatın.

Aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz; burada Klasör sahipliğini almak istediğiniz klasörün adıdır: Klasör dizini içeriğini okuma izniniz yok. Dizin izinlerini, Tam Denetim’in sağladığı izinlerle değiştirmek istiyor musunuz? Evet’i tıklatırsanız tüm izinler değiştirilir. Evet’i tıklatın. Tamam’ı tıklattıktan sonra klasör ve klasörün içeriğini atık görebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (5 Yorum)

 1. tuğçe dedi ki:

  ya bilgisayarı açıyorum araçlar menüsünü nerden bulcam arıyorum yok

 2. ANILLL dedi ki:

  ARKADAŞLAR AYNI SORUNU YAŞIYORUM BÜTÜN RESİMLER GİTMİŞ DURUMDA

  FOTOLARIN DOSYASI GÖZÜKÜYO
  FAKAT TIKLIYORUM
  BU DOSYAYI AÇMAYA İZNİN YOK DİYOR
  KAFAYI YEDİM COK HATIRA ASKER FOTOLARIM VAR FORMAT ATMAYA KIYAMIYORUM

 3. +sedat dedi ki:

  Eğer dosyayı sağ tıklayıp da güvenlik sekmesi çıkmıyorsa ne yapmam lazım.Sistem xp prof

 4. ET Gemili dedi ki:

  Ya kardeş,Allah razı olsn senden ya.. :)))

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.