DDR4 RAM Bellek Nedir Yenilikler

DDR4 RAM Bellek Nedir Yenilikler

Random Access Memory kısaca RAM olarak bildiğimiz Rastgele Erişilebilir Bellekler sürekli kullandığı teknolojilerini değiştirerek gelişmektedirler. DDR, DDR2, DDR3 derken şimdide DDR4 bellekler piyasadaki yerlerini almaya başlıyorlar. Peki yeni nesil RAM teknolojisi DDR4 bize ne gibi yenilikler getiriyor. Kullanıcılar için en önemli yenilikler nelerdir bu makalemizde inceleyeceğiz. DDR4 RAM bellekler ilk olarak masaüstü bilgisayarlar için üretilecek daha sonra ise dizüstü bilgisayarlar tablet PC ve taşınabilir cihazlar içinde üretilecekler.

DDR4 bellekler 32-36nm üretim teknolojisi kullanılarak çok az enerji harcayarak çalışabiliyor. DDR4 RAM bellekler 1.2V besleme gerilimine sahip olacaklar. Daha sonralardan geliştirilecek olan DDR4 RAM belleklerin ise 1.05V gerilim ile çalışması bekleniyor. Böylece daha sonra gelecek olan düşük voltajla çalışabilen DDR4 RAM bellekler Tablet ve Netbook gibi cihazlarda kullanılabilecekler.

DDR4 RAM belleklerin en önemli özelliği yüksek saat hızı ve aktarım hızına sahip olmasıdır. 2133MT/s ile 4266MT/s aktarım hızlarına sahip olacak.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.