seo dersleri

Dosya uzantısını değiştirmeden Boyutunu Küçültme

Dosya uzantısını değiştirmeden Boyutunu Küçültme

Dosya uzantılarında herhangi bir değişiklik yapmadan optimize edip alanlarını küçültebilirsiniz. Özellikle internetten göndermek istediğiniz PDF ve ofis dokümanları için oldukça başarılı olan File Optimizer adlı yazılım dosyalarınızı optimize Edip boyutunu küçültebiliyorsunuz. APK, APNG APPX, CBZ, DOCX, GIF, GZ, EPUB, ICO, JAR, JPEG, MNG, MPP, PNG, PPTX, PDF, PUB, SWF, TIF, VSD, XAP, XLSX, ZIP ve pek çok dosya formatını destekleyen yazılı sisteminizde yer kaplamaz ve sisteminizi yormaz. Yazılım Windows 2000, XP, 2003, Vista, 2008, 7, 8 işletim sistemilerinin 32 bit ve 64 bit sürümlerinde sorunsuz çalışmaktadır.

File Optimizer Programının Desteklediği Formatlar

BMP, DIB, CSS, DLL, BPL, DRV, LZL, SYS, EXE, SCR, GIF, GZ, TGZ, SVGZ, HTM, HTML, MHT, MHTML, XHTML, XML, SGML, ICO, JNG, JPE, JPG, JPEG, THM, JS, JSON, MNG, MP3, OBJ, O, LIB, A, OGG, OGV, CHM, CHS, CHW, DOC, DOT, FPX, MDB, MDT, MIX, MPD, MPP, MPT, MSI, MSP, MST, ONE, OST, PPS, PPT, PUB, PUZ STICKYNOTES, SNT THUMBS, DB, VSD, VST, VSS, XL, XLC, XLM, XLS, XLW, XSF, XSN, DCX, PCC, PCX, EPDF, PDF, APNG, ICO, PNG, SWF, FAX, TIF, TIFF, PTIF, PTIFF, WEBP, AIR, APK, APPX, CBZ, DOCM, DOCX, DOTX, DOTM, DWFX, EPUB, IPA, JAR, MPP, NAR, ODT, OEX, OXPS, PPAM, POTM, POTX, PPSM, PPSX, PPTM, PPTX, PUB, SLDM, SLDX, VDX, VTX, VSX, XAP, XLAM, XLSM, XLSX, XLTM, XLTX, XPS, ZIP, AAI, AVS, FITS, JP2, JPC, HDR, HRZ, MIF, MIFF, MTV, OTB, P7, PALM, PDB, PBM, PCD, PCDS, PFM, PGM, PICON, PIC, PICT, PNM, PPM, PSB, PSD, SUN, VICAR, VIFF, WBMP, XBM, XPM ve XWD

File Optimizer Programının Kullanımı

File-Optimizer

Programı kullanmak oldukça basit, boyutunu küçültmek istediğiniz dosyayı sürükleyip programın içerisine atıyorsunuz ve dosyanın üzerine gelip sağ tık yapıyorsunuz açılan menüden Optimize files seçeneğine tıklamanız yeterlidir.
Program içerisine MP3, Zip gibi zaten sıkıştırılmış olan dosya formatlarını da koymuşlar ancak bu dosya formatlarında yeterince iyi sonuçlar alamadık. Fakat Word, Excel, PDF gibi dosya formatlarında çok iyi sonuçlar verdi. Özellikle ofis ortamlarında maillerde büyük dosya göndermelerde sorun yaşıyorsanız oldukça işiniz yarayacaktır.

http://fileforum.betanews.com/detail/FileOptimizer/1344680027/1

Konu İle İlgili Görüşlerinizi Buradan Paylaşabilirsiniz.

facebook twitter youtube google+ feedburner feedburner