Efsane Mayın Tarlası Minesweeper Oyunu Nasıl Oynanır Hemen İndir

Efsane Mayın Tarlası Minesweeper Oyunu Nasıl Oynanır Hemen İndir

Oyun dünyasında yıllar geçse de grafikler, tasarımlar çağ atlasa da bazı oyunlar efsane olarak kalır. Onlardan bir tanesi olarak bilinen adlı oyundur. Bu oyun Windows işletim sisteminin temel oyunlarından bir tanesiydi, Microsoft uzun süre Windows işletim sisteminin içerisine gömülü olarak bu oyunu kullanıcılarına sunuyordu. Ancak yeni Windows işletim sistemlerinde bu oyun hazır bir şekilde gelmiyor. Bunun yerine yükleme yapabileceğiniz farklı bir platform ile sunuyor. haliyle yeni jenerasyonda bu efsane oyundan habersiz. Peki adlı bu zeka oyununu nasıl oynanıyor ve nereden indirebilirsiniz anlatalım…

Mayın tarlasında alanınız karelere bölünmüş bir şekilde karşınıza çıkar. Daha sonra bu karelerden bir tanesine tıklamanız gerekiyor. İlk açılan karenin Bomba olmaması gerekiyor. Artık burası tamamen şans, oyunda bir eksiklikte denilebilir. Microsoft daha sonra yeni versiyonlarda bu hatayı giderdi. İlk tıkladığınız kutucuk bomba çıkmıyor.

İlk kutuya tıkladınız farz edelim karşınıza 2 rakamı çıktı. Bu rakam şu anlama gelir. Bu kutucuğa temas eden 2 bomba var demek, daha sonraki hamlenizi buna göre yapmanız gerekiyor. Burada kilit rakamlar 1 olanlar, bu kutucuklara 1 tane bomba temas ettiğinden bomba olan kutucuğu tahmin edip etrafındaki diğer tüm kutucukları açabilirsiniz. Kutu açtıkça tahmin etme şansınızda yükseliyor. Daha fazla ip ucu sayesinde kutu açma hızınızda artacaktır. Yalnız bombalara dikkat eğer hatalı bir şekilde bombaya tıklarsanız yeni bir oyun başlatmalısınız.

Farede sağ tık yaparak bomba olduğunu tahmin ettiğiniz kutucuğa bayrak bırakabilirsiniz. Eğer iki kere sağ tık yaparsanız soru işareti çıkar. Bu şekilde kendinize uyarı bırakabilirsiniz. Oyun ekranının sol üstünde bomba sayısı sağ üstünde de saniyeyi görürsünüz. Bayrak bıraktıkça bomba sayısı azalır boyunun son aşamalarında bu kısmı da stratejinize dahil etmeniz gerekecek, tam ortada bulunan emojiye tıklarsanız yeni oyun başlar.

Mayın Tarlası Minesweeper İndirme Linki

Mayın Tarlası oyununu aşağıdaki link yardımı ile indirebilirsiniz. Oyunun bu sürümü tüm Windows işletim sistemlerinin 32bit ve 64bit sürümlerinde çalışmaktadır. Oyunu direk winmine.exe şeklinde tek dosya halinde indireceksiniz. Herhangi bir kurulum veya ayar yapmanıza gerek yok direk tıkladığınızda açılacaktır.

https://archive.org/download/BestOfWindowsEntertainmentPack64Bit/winmine.exe

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • serdar:Arkadaşlar burada nano teknolojisi hakkında bir ma...
  • admin:Buradakiler anasayfa için anlatılmış eklenti kulla...
  • murat:merhabalar hocam, her yazı eklediğimde mi bu işlem...
  • admin:Bu işlemi yaparsanız belleği formatlamış olrsunuz....
  • Baran Aydın:Abi burda yazan her şeyi yaptım ve usb de olan 29K...
  • Fərid:Nolur arka plan fotoğrafini deyiwmek istiyorum...
  • SAHRA pat:Hesabim kapatıldı yardımcı olun...
  • nedim:Peki bunun tam tersini yapan bir eklenti var mı? Y...
  • İlker Ergün:Müthiş çözüm ya. Kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi...