Ekran Kartı Nasıl Test Edilir

Ekran Kartı Nasıl Test Edilir

programı, ekran kartı sınama yazılımı ve kullanımı, ekran kartı oyun testi yapma, Ekran kartı bilgisayarın performansı için oldukça önemli bir donanım bileşenidir. Özellikle oyun oynayan ve yüksek grafik işleri ile uğraşan kullanıcılar için ekran kartı büyük önem arz etmektedir. İkinci el bir ekran kartı satın almak istediğinizde veya elinizde bulunan ekran kartı için performans testi yapmak istediğinizde size ücretsiz olarak sunulan FurMark ve Rthdrbil adlı yazılımları nasıl kullanabileceğinizi anlatacağız. yazılımların kullanımı oldukça basittir ve ekran kartınızın randımanını kolayca ölçebilirsiniz.

FurMark

FurMark ile ekran kartı testini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bilgisayarınız grafiklerinizde bozulmalar görüyorsanız ekran kartınızın ömrünün bittiğini veya diğer donanım parçaları ile sorun yaşamaya başladığınız düşünmeye başlayabilirsiniz. FurMark uygulaması ile hareketli bir objeyi gerçek zamanlı olarak render etmek ve ekran kartının limitlerini zorlayabilirsiniz. Anti-aliasing’den çözünürlüğe kadar farklı seçenekler sunan programı mutlaka denemelisiniz.
Furmark İndir

http://www.ozone3d.net/benchmarks/fur/

Ekran Kartınızı Test Edin

Rthdrbil kullanımı kolay ücretsiz bir test aracıdır. Rthdrbil ile karmaşık HDR ışıklandırma ve yansımaları gerçek zamanlı olarak render edebilir. hızla hareket eden küreler çizen bu uygulama ekran kartınızı sonuna kadar zorlayacaktır.
Rthdrbil İndir

http://www.daionet.gr.jp/%7Emasa/rthdribl

Editörün Notu:

Aslında ekran kartlarını en iyi test etme aracı oyunlardır. En son grafik özelliklerine sahip oyunları oynayarak ekran kartınızı sonuna kadar zorlamış olursunuz ve sıcaklık takip programları ile n kadar ısındığını ve grafiklerdeki netliğe göre yorum yapabilirsiniz. Eğer ekran kartınız sorunluysa zaten bu oyunlarda size sıkıntılar çıkartacaktır. Eğer ürünün arızalı olduğunu düşünüyorsanız sıcaklık çok önemli sürekli takip etmelisiniz. Çünkü ürünü yakabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar