İnternet Tarayıcılarındaki Araç Çubuğu Nasıl temizlenir

İnternet Tarayıcılarındaki Araç Çubuğu Nasıl temizlenir

İnternet tarayıcılarının araç çubukları nasıl kaldırılır? Normal gibi görünen bir yazılımın kurulumu esnasında farkında bile olmadan izinsiz bir şekilde tarayıcınıza eklenmektedir. Windows işletim sistemleriyle uyumlu, ücretsiz olan yüzbinlerce yazılım bulunuyor. Bu yazılımların birçoğu birkaç kişilik küçük ekipler tarafından hazırlanıyor ve çalışmaların finanse edilebilmesi için çoğu durumda çeşitli arama motoru ve internet servisleriyle anlaşmalar imzalanıyor. Yazılımın kurulum aşamalarına yapılan küçük bir ekleme ile internet tarayıcılarına sponsor araç çubuklarının kurulması sağlanıyor.

Avast

Birçok kullanıcı yazılımların kurulum aşamalarını dikkatli şekilde incelemeyip “Next” butonlarına hızlı şekilde tıkladığı için internet tarayıcılarına eklenen araç çubuklarının kurulumunu önleyemiyor. Bu araç çubukları internet tarayıcılarının performansını olumsuz yönde etkilediği gibi arayüzde hoş olmayan bir görüntü de oluşturuyor. Çeşitli yazılımlarla internet tarayıcılarındaki araç çubuklarını kaldırmak mümkün hale geliyor. Daha çok güvenlik çözümleriyle tanıdığımız Avast firmasının Browser Cleanup yazılımı da bu kategoride yer alıyor. Avast Browser Cleanup ile internet tarayıcılarındaki araç çubuklarını kaldırmak oldukça kolay.

Yazılımı çalıştırdığınızda Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome gibi sistemdeki kurulu internet tarayıcıları tespit edilecek ve tarayıcılara eklenmiş olan araç çubukları ile eklentiler listelenecektir. Dilediğiniz eklenti ve araç çubuklarını ‘‘Remove” butonunu kullanarak kolayca temizleyebilirsiniz. Yazılımda dilerseniz belli bir tarayıcıdaki eklenti ve araç çubukları için tarama ve araç çubuklarını kaldırma işlemini de uygulayabiliyorsunuz. Avast Browser Cleanup Service Pack 2 kurulu Windows XP, Windows Vista, Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemlerinin 32 bit ve 64 bit sürümlerinde sorunsuzca kullanılabiliyor.

Avast Tarayıcı Temizleme Browser Cleanup İndir
https://www.avast.com/tr-tr/browser-cleanup

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir