İyi Bir E-Ticaret Sitesi İçin Altın Tavsiyeler

İyi Bir E-Ticaret Sitesi İçin Altın Tavsiyeler

Bir siteyi iyi bir ortamı yapan nedir? sitesi açarken birçok kullanıcı büyük heveslerle açıp ciddi yatırımlar yapmaktadır. Ancak küçük gibi görünen ancak alışveriş yapanlar için ciddi sorun oluşturan bazı ayrıntılara dikkat etmeniz gerekiyor. siteleri güvenlik sorununu halletti ancak bunu müşterilerinize ne kadar yansıtabiliyorsunuz. Kaliteli bir sitesi nasıl elde edilir sizlere bazı ipuçları sunacağız. Şu 10 adımı izleyin ve hata yapma ihtimaliniz en aza indirin.

E-Ticaret Siteleri İçin Çeşitli İpuçları

1. Kendinizi tanıtın Kim olduğunuzu belirtin ve referanslarınızı gösterin. Müşterileri sizden ürün sipariş etmek konusunda rahatlatmaya bakın.

2. İyi bir izlenim bırakın Siteniz amatörce görünürse insanlar işinizin de amatör olacağını düşünürler. Sitenize müşterinin bakış açısından bakmalısınız.

3. Net olun Ürünler hakkında temiz ve belirgin bilgi sağlayın. Açık ve dürüst olun, abartmayın.

4. Zamanında gönderin Müşterilerinize ürünün ne zaman varması gerektiğinin bilgisini verin ve bunun gerçekleştiğinden emin olun.

5. İnsanların gizliliğine saygılı olun İnsanların kişisel bilgileriyle ne yaptığınız, nasıl sakladığınız ve diğer şirketler için erişilir kılıp kılmadığınız hakkında net bilgi verin.

6. Müşterileri güvende hissettirin Online satış yapıyorsanız bir güvenli sunucu zorunludur. Hangi güvenlik önemlerinin alındığını açıklayın ama çok spesifik olmaktan kaçının; kötü kalplilere fikir vermesin.

7. Şüpheli şeylere erişimi kontrol edin Çocuklar için uygun olmayan içerik ya da ürünler sağlamaktaysanız –kumar, yetişkin içeriği gibi– sitenize genel erişimi kontrol etmeniz gerekebilir.

8. Kendinizi bu işe adayın Gerçekçi olmalısınız; bir gecede zengin olacak haliniz yok. Uzun vadeli olarak bu işin içinde olmalısınız. Ya tamam, ya devam!

9. Güncellikten uzaklaşmayın Müşterilerinizden tavsiye alın, başkalarının neler yaptıklarından haberdar olun ve sitenizi geliştirmeye devam edin.

10. Doğru logoyu kullanın Eğer bir Andy Warhol değilseniz şirket logonuzu usta bir grafik sanatçısına yaptırın. Kedinin kakasıyla oynaması gibi logonuzla oynamayın. Başladığınız logoyla yılarca devam etmelisiniz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş

Oy Vermeyi Unutmayın

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....
  • ayşe kanaç:merhaba eşime sahte hesaptan gönderilen mesajların...
  • Hakan Fatih:Arkadaşlar ya bu işi bilmiyorsunuz yada biliyormuş...
  • admin:Cihazınızı yeniden başlatın. Basit görünebilir, an...
  • Kübra:Ağ bağlantısı başarısız diyor yardım edin lütfen...