Klavyedeki Windows Tuşu Nasıl Kapatılır

Klavyedeki Windows Tuşu Nasıl Kapatılır

Klavyedeki Windows tuşunu nasıl devre dışı bırakılır? Windows tuşunu iptal etmek, Windows işletim sistemli bilgisayarlarda klavyedeki Windows tuşuna basıldığında Başlat menüsü görüntüleniyor. Başlat menüsünün yer almadığı işletim sisteminde ise Başlangıç ekranı açılıyor. Tam çalışan herhangi bir uygulama kullanıyorsanız veya oynuyorsanız Windows tuşuna yanlışlıkla bastığınızda sinir bozucu şekilde uygulamanın simge durumuna alındığını ve Başlat menüsü ya da Başlangıç ekranının açıldığını görmüşsünüzdür. Bu durum özellikle oyuncular için büyük sıkıntılar doğuruyor, simge durumuna alman oyuna tekrar dönene kadar otomobilin kaza yapması, yönettiğiniz adamın kamının mermilerle dolması veya takımınızın gol yemesi mümkün. Windows tuşunu devre dışı bırakmak oyun keyfinizin baltalanmasını engelleyebilir. Bu işlem için ücretsiz SharpKeys yazılımını kullanabilirsiniz. SharpKeys programı ile Windows tuşunu devre dışı bırakmak oldukça basittir.

SharpKeys Programı Nasıl Kullanılır

SharpKeys yazılımı , Windows Vista, Windows 7 ve Windows 8 sistemlerinde sorunsuzca kullanılabiliyor. Yazılımı sisteminize İndirip kurduktan sonra çalıştırın. Windows tuşunu devre dışı bırakmak İçin öncelikle yazılım arayüzündeki “Add” butonuna tıklayın.

Açılan pencerede sol bölümde yer alan “Map this key (From key)” listesinden Windows tuşunu bulmanız gerekiyor. Ya da kolay seçim İçin alt bölümdeki “Type key” butonuna tıklayabilir ve daha sonra klavyenizdeki Windows tuşuna basabilirsiniz. “To this key (To key)” başlıklı listede İse İlk sıradaki “Turn Key Off” u seçin. Ardından “OK” butonunu kullanıyorsunuz.

Son olarak ana penceredeki “Write to Registry” butonunu kullanarak İşleminizin Kayıt Defteri’ne yazılmasını sağlayın. Değişikliğin aktifleştirilebilmesi İçin bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekiyor. Sistemi yeniden başlattığınızda Windows tuşunun devre dışı bırakıldığını göreceksiniz. Böylece oyunlarda Windows tuşunun yarattığı sıkıntıları geride bırakmış olacaksınız.

SharpKeys yazılımı yalnızca Windows tuşunun devre dışı bırakılması işlevine sahip değil. Yazılım İle Windows tuşunun dışında klavyede yer alan başka tuşları da aynı adımları izleyerek devre dışı bırakabilirsiniz. Ayrıca sık kullanılmayan bazı tuşlara farklı İşlevler kazandırarak bilgisayar kullanım deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Bunun İçin İkinci aşamada İşlevini değiştirmek İstediğiniz tuşu “Map this key (From key)” bölümünden seçip “To this key (To key)” bölümünden yeni bir işlev belirleyebilirsiniz.

SharpKeys İmdirme linki
http://sharpkeys.codeplex.com

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (2 Yorum)

  1. m dedi ki:

    beyler eğer oyuncu klavyesi kullanıyorsanız fn tuşuna basılı tutun ve windovs tuşuna basın vindovs uşunuz kilitlenir programa gerek yok

    • tolga dedi ki:

      1 saatir arıyorum yok regeditten oraya gir buraya gir şu kodu yaz diyorlar mk ben bunların :D teşşekür ederim reis

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar