PrimoPDF ile PDF Dosyası Nasıl Yapılır

PrimoPDF ile PDF Dosyası Nasıl Yapılır

adlı yazılım ile belgelerinizi kolayca PDF dosyasına dönüştürebilirsiniz. ’i sisteminize kurmak için www.primopdf.com adresinden kolayca ve ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Yazılımın ücretli bir sürümü de var fakat ücretsiz olanı belgelerinizi PDF yapmak konusunda gayet yeterli olacaktır. Sıradan bir program kurulumu gibi görünse de PrimoPDF aslında sisteminize ek bir yazıcı olarak yükleniyor. Kullanım sırasında da belgeleri sıradan bir yazıcıyla bastırır gibi ilerleyip PDF olarak diskinize kaydedebiliyorsunuz.

Oldukça kısa süren kurulumda ad, soyadı ve şirket adı bilgileriniz isteniyor. Bu bölümde şirkete hiç bilgi vermemeyi de seçebilirsiniz. PrimoPDF’teki sürüm güncellemelerinden haberdar olmak istiyorsanız e-posta alanını boş bırakmayın.

Kurulum tamamlandıktan sonra Denetim Masası’ndan Yazıcı ve Fakslar bölümüne girerek PrimoPDF’i görebilirsiniz. Bu bölümde sisteminize bir yazıcı olarak eklenen yazılımın ayarlarını yapma olanağınız da var.

Sırada PrimoPDF’in kullanımı var. Herhangi bir belgeyi PDF yapmak istediğinizde basitçe yazıcıya gönderir gibi “Yazdır” seçeneğini kullanıyorsunuz. Yazıcı adı bölümünden PrimoPDF’i seçerseniz belgeniz PDF yapılacaktır.

Yazıcı olarak PrimoPDF’i seçip bir sonraki aşamaya geçtiğinizde, PrimoPDF size hazırlanacak PDF belgesiyle ilgili bazı ayrıntıları soruyor. Dosyanın nereye kaydedileceğini bu aşamada belirleme şansına sahipsiniz.

Hazırlanan PDF belgelerinin tüm ayrıntılarına hükmedebiliyorsunuz. Document Properties bölümündeki Change düğmesine tıklayarak PDF belgesinin başlığını, yazarını, konusunu ve anahtar sözcüklerini girebilirsiniz.

PrimoPDF, hazırladığınız PDF belgesini yetkisiz kişilerin erişimine engellemek için parola korumalı hale de getirebiliyor. PDF Security bölümündeki Change düğmesine tıklayarak belgenin güvenlik özelliklerini düzenleyebilirsiniz

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • admin:Sizin öneriniz nedir? Yani kullanıcı bataryayı kul...
  • Cengiz:Lityum iyon pilleri, boş bir şekilde saklarsanız, ...
  • admin:https://www.blogger.com/forgot.g linkine tıklayın....
  • Eda:3 yıl önce bi blog açmışım ve bir şeyler karalamış...
  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir