Profesyonel Resim ve Video Şeklinde Ekran Görüntüsü Kaydetme

Profesyonel Resim ve Video Şeklinde Ekran Görüntüsü Kaydetme

Ücretsiz ekran yakalama, Video kaydetme ve paylaşmanın en hızlı yolu. Windows işletim sistemleriyle çalışan birçok kullanıcı gün içerisinde birden fazla defa ekran görüntüsü alma ihtiyacı hissediyor. Eğer görsel sunumlar hazırlamak veya çeşitli fikirleri sürekli bir kenara not etmekle uğraşıyorsanız sıkça ekran görüntüsü alıyorsunuz demektir. Oluşan içerikleri paylaşma gibi önemli bir mesele de var. Birçok yazılım görsel ve video şeklinde ekran görüntüsü kaydedebilse de paylaşım konusunda sınıfta kalıyor. MangoApps tarafından geliştirilen TinyTake ile ekran görüntüsü kaydedip paylaşmak oldukça kolaylaşıyor.

TinyTake Programı Nasıl Kullanılır

TinyTake yazılımı sistem tepsisinde çalışıyor ve sizin aktif olarak kullandığınız alanda herhangi bir işgal söz konusu olmuyor. Burada ekran görüntüsü kaydı için her daim hazır olarak bekliyor. Yazılımda ekran görüntüsü kaydı için herhangi bir kayıt işlemi talep edilmese de paylaşım özellikleri için bir kullanıcı hesabı oluşturmak şart. Sistem tepsisindeki simgeye tıkladığınızda birçok ekran görüntüsü yakalama seçeneğinin bulunduğunu göreceksiniz. Belirli bir bölge, bir pencere ya da ekranın tamamının görüntüsü kaydedilebiliyor. Aynı şekilde belirli bir bölgeden veya web kamerasından video kaydı da destekleniyor. Web kamerası ile fotoğraf çekilebilmektedir.
TinyTake-screen-capture-recording
TinyTake ile ekran görüntüsü kaydetmek oldukça kolay. Kaydetmek istediğiniz görüntü ekrandayken yazılımın simgesine sağ tuş ile tıklayarak menüye erişebilir ya da doğrudan kısayol tuşlarını kullanabilirsiniz. Görüntünün çözünürlüğü yakalama esnasında sunuluyor. Açılan pencereden görseli işlemek veya MangoApps bulut alanında paylaşmak mümkün.

TinyTake’nin ikinci büyük işlevi de ekran görüntüsünü videolu şekilde kaydetmek. Kayıt işlemine başlamadan önce ekranın belirli bir kısmını seçmeniz gerekiyor. Ardından kayda başlayabiliyorsunuz. Kaydı durdurma ve devam etme imkanı var. Elbette ses kaydı da eklenebiliyor. Yazılımı aşağıdaki bağlantısından indirebilirsiniz.

Tinytake İndirme linki
http://tinytake.com/#download

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar