Radyodan Çalan Şarkıları MP3 Olarak Kaydetme Programı

Radyodan Çalan Şarkıları MP3 Olarak Kaydetme Programı

İnternetten radyo dinleyebileceğiniz ve dinlediğiniz müzikleri isterseniz kaydedebileceğiniz tamamen ücretsiz olarak sunulan Screamer Radio adlı programı tanıtacağız. Yazılım oldukça basit bir ara yüze sahip, kullanmakta hiç zorlanmayacağınız gibi programın Türkçe dil desteği de bulunmaktadır. Programda radyo ararken hiç zorlanmayacaksınız. Radyo listeleri ülkeler ve kategoriler şeklinde sıralanmış şekilde kullanıcıya sunuluyor. İstediğiniz radyoyu kolayca bulabilirsiniz. Windows XP/Vista/7 işletim sistemlerinin 32bit ve 64bit sürümlerinde sorunsuz olarak çalışmaktadır.

Screamer Radio adlı ücretsiz programı size verdiğimiz linkten indirip yüklüyorsunuz. Programı indirmek sadece birkaç saniyenizi alacaktır. Programın boyutu yalnızca 2.7MB’dır. programı yüklerken tek dikkat etmeniz gereken nokta size hangi dilde yüklemek istediğinizi soracaktır burada Turkish seçeneğini seçerek programın dilini Türkçe yapmaktır.

Programı yükledikten sonra üst menüden “istasyonlar” menüsünden “By Country” – “Asia” –“Turkey” kısmından Türkçe radyolara ulaşabilirsiniz. Buradan radyolardan birine tıklayınız ve dinlemek istediğiniz radyoyu seçmiş olacaksınız. Ana ekrandan “Dinle” butonuna tıklayarak radyoyu çalıştırabilirsiniz.

Şimdi gelelim dinlediğiniz radyoyu nasıl MP3 olarak kaydedeceğinize yine ana ekrandan “Kaydet” butonuna tıklayarak o an çalan şarkıyı MP3 olarak kaydetmeye başlarsınız. “Durdur” butonuna tıklayarak da kaydetmeyi durdurabilirsiniz. Yukarıdaki menüden “Kayıt” – “Ses kayıt dosyasını aç” seçeneğine tıklayarak MP3 dosyanızın kayıt edildiği klasörü açabilirsiniz.

Screamer Radio programı ücretsiz ve oldukça kullanışlı bir program ancak eksi yönlerinden bir tanesi radyo çalma listesi çok geniş değil ilerleyen zamanlarda bu liste genişleyecektir.

Screamer Radio Programı İndir

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (1 Yorum)

  1. ömer dedi ki:

    şu an çalan rayo yok,ses formatı bilinmiyor yazısı çıkıyor dinleyemiyorum.

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.