Realtek HD Audio Driver Sorunu Ve Çözümü

Realtek HD Audio Driver Sorunu Ve Çözümü

driver kullanıcısı iseniz ve bu driveri tanıtmakta sorun yaşıyorsanız bunun nedenini ve bu sorunun çözümünden bahsedeceğiz. Ses kartınızın driverını yüklemezseniz bilgisayarınızdan ses çıkmadığı gibi eksik veya yanlış yüklemeniz halinde bilgisayarınızın sesi kesik kesik cızırtılı gelmesine neden olur. Bilgisayarınızın sisteminin güncel olduğuna emin olunuz ve yüklediğiniz driverında son versiyon olduğuna emin olunuz. Bu sorunun ortaya çıkmasının genel nedeni Ses driverını HD Audio kurmadan önce kurmanızdan oluşmaktadır.

Realtek HD Audio Çözümü

Bunun için ilk önce hatalı olarak yüklediğiniz driverları devre dışı bırakıp sisteminizden kaldıracağız. İlk olarak bilgisayarınızı yeniden başlatın ve güvenli modda açınız. Bunun için bilgisayarınız açılış sırasında sürekli olarak F8 tuşuna basınız ve karşınıza çıkacak olan menüden güvenli mod’u seçiniz.

Daha sonra bilgisayarınız açılacak ve Bilgisayar sekmesine sağ tık yapınız. Açılan menüden karşınıza çıkan ekrandan yönet sekmesine tıklıyorsunuz. Soldaki menüden Aygıt Yöneticisi’ne tıklıyorsunuz. Ses, video ve oyun denetleyicisi sekmesi altında bulunan Microsoft UAA Audio device bölümünü Devre Dışı Bırak (Disable) yapıyorsunuz ve daha sonra Kaldır (unistall) yapıyorsunuz.

Bilgisayarınızı tekrar yeniden başlatın ve normal olarak açınız. Bilgisayarınız açıldıktan sonra sistem otomatik olarak yeni bir donanım bulacak ve karşınıza bir pencere çıkartacaktır. Bu pencereye dokunmayın ve ilk olarak Realtek HD Audio Codec sürücüsünün son versiyonunu sisteminize kurun. Bu işlemlerden sonra bilgisayarınızın ses sorunu ortadan kalkmış olacaktır. Aşağıdaki linkten işletim sisteminize uygun olan driverın son sürümünü indiriniz.
Realtek HD Audio Codec Driver:

http://www.realtek.com.tw/downloads/

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • selen:Norton Safe Web paralımı acaba...
  • Bora:Harici harddisk'e veri aktarırken aynı sorunla kar...
  • Yılmaz Polat:hesabıma nasıl ulaşılabirlm yardımcı olabilirmsnz ...
  • Gunel:Arkadaslar yahoo mail sifremi unuttum. Yedek maild...
  • Alpay:Ard arda 7542 şifresini deneyin oluyo...
  • metehan:f9 tuşu windows ta ne işe yarıyor...
  • Melisa:Whatsappa girebiliyor mu ?...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir