Renk Düzeni Windows Basic Olarak Değiştirildi Sorunu ve Çözümü

Renk Düzeni Windows Basic Olarak Değiştirildi Sorunu ve Çözümü

Windows işletim sistemi sürekli olarak geliştirilmekte ve yeni sürümleri piyasaya sürülmektedir. Biz kullanıcılarda bu güncellemeleri takip ediyor veya takip etmek zorunda kalıyoruz. Windows’unuzu yükselttiğinizde örneğin Windows XP’den Windows 7’ye terfi ettiğinizde sisteminizde yüklü olan program ve oyunları da yüklemeniz gerekir. Örneğin eski bir oyunu yeni Windows’unuza yüklediğinizde şeklinde bir uyarı alıyor ve oyununuz çalışmıyorsa bu sorunu düzeltmenin iki yolu bulunmaktadır. İşte çözüm yöntemleri

Renk Düzeni Windows Basic Olarak Değiştirildi Çözümü

1. YOL

Oyununuzu çalıştırmak istediğinizde Windows Home Basic Renk Düzeni değiştirdi uyarısını aldığınızda oyunun üzerine sağ tık yapıyorsunuz ve açılan menüden Özellikler seçeneğini seçiyorsunuz. Üst sekemeden Uyumluluk seçeneğine tıklayıp Bu Programın Çalıştırılacağı Uyumluluk Modu sekmesine tıklayıp Windows XP (Service Pack 3) seçeneğini seçip Tamam butonuna tıklayınız.

2. YOL

İkinci yol birinci yola göre çok daha etkili bir yöntemdir. Bir çok Windows’unuz ile uyumsuz program veya oyunu bu şekilde çalıştırabilirsiniz.

Renk-Duzeni-Windows-Basic-Olarak-Degistirildi

İlk olarak Bilgisayar ikonu üzerine gelip sağ tık yapıp açılan menüden Özellikler seçeneğine tıklıyorsunuz. Sol taraftaki menüden sistem Ayarları seçeneğine tıklıyorsunuz ve Performans seçeneği altında bulunan Ayarlar butonuna tıklıyorsunuz. Üst sekemeden Veri Yürütme Engellemesi sekmesine tıklıyorsunuz. daha sonra Seçtiklerim dışında kalan tüm Windows programları ve hizmetleri için DEP’yi aç: seçeneğini işaretleyip Ekle butonuna tıklayınız. Daha sonra çalışmayan oyununuzu listeye ekleyip Tamam butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayınız.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (3 Yorum)

 1. serkan dedi ki:

  sitede olmuyor

 2. ALp dedi ki:

  benşm sorunum uygulamanın açılmaması değil action ile video çekicem oyuna girince renk düzeyi windows basic oluyor ama benim video çekmem için windows areo lazım o yüzden ne yapmam lazım

 3. soner dedi ki:

  ikisinide denedim hala aynı sorunu veriyor ve açılmıyor

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

 • Murat:Şimdi değerli kardeşim benim internet ışığı yanıp ...
 • sew:yapın...
 • emrullah:merhabalar sayın admin, lütfen güncel e-mail adres...
 • Ayşegül:Eski facemi nasil kurtarırım...
 • Kalender:Kafamda soru işareti kalmadı. Çok açıklayıcı ...
 • Yusuf:Hocam önerdiğiniz havuza üye oldum ama myworkers'e...
 • E N S:Ayarlara giriyorum ama karşıma farklı şeyler çıkıy...
 • E N S:Ayarlara giriyorum ama karşıma farklı şeyler çıkıy...