Resmi Yazının Arka Planı Olarak Ayarlama

Resmi Yazının Arka Planı Olarak Ayarlama

Fotoğrafı resmin arka planı yapma, resimleri yazının içerisine gömme, yazı tipini resim nasıl yapılır? Eğer bir web siteniz var veya tasarım ile uğraşıyorsanız zaman zaman bu arka planı yazı tipine uyarlamak gerekebiliyor. Bunun için grafikçilerin en çok kullandığı programlardan biri olan Photoshop programını kullanarak nasıl yapabileceğinizi anlatacağız. Biz bu makalemizde size örnek olarak dijitalteknoloji.net ismini yeşil çimleri arka plan olarak kullanacağız. Sizde örnek olarak kendi resimlerinizi kullanarak hazırlayabilirsiniz.

İlk olarak Photoshop programını çalıştırıyorsunuz ve bulduğunuz resmi bu programda açıyorsunuz. Üzerinde istediğiniz yazıyı yazıyorsunuz. Biz örnekte Dijitalteknoloji.net yazdık.

dijitalteknoloji-cim

Resmi ilk olarak attığınız için Layer 0 olarak görülür üzerine yazı yazdığınızda yeni bir katman oluşacaktır. Burada alt tarafta kalan resmi üst tarafa getirmelisiniz. Yani Layer’ları yer değiştirmelisiniz.

dijitalteknoloji-cim-layer

 

Yukarıdaki layer kısmını aşağıdaki gibi yapmalısınız.

 

 

dijitalteknoloji-cim-layer-2

Daha sonra Klavyenizden Ctrl tuşuna basılı tutuyorsunuz ve Layer (katman) ın hemen alt tarafında yer alan Dijitalteknoloji.Net yazısının önünde T harfinin üzerine geliyorsunuz ve yazı kenarları kesik kesik çizgili bir hal alıyor.

dijitalteknoloji-cim-2

Daha sonra resimden de gördüğünüz gibi Layer 0 katmanının üzerine tıklıyorsunuz ve Add Layer Mask seçeneğine tıklıyorsunuz.

dijitalteknoloji-cim-layer-Add-Layer-Mask-

Tıkladığınız anda aşağıdaki resme ulamış olursunuz.

dijitalteknoloji-cim-layer-3

internette çeşitli gruplara üyeyseniz çeşitli şekilli resimler oluşturabilirsiniz. Bu şekilde logolarda yapabilirsiniz. Özellikle tasarımcıların çok içine yarayacaktır.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.