Rufus ile USB Windows Nasıl Hazırlanır Resimli Anlatım

Rufus ile USB Windows Nasıl Hazırlanır Resimli Anlatım

programı portable yani kurulumsuz çalışan oldukça popüler bir yazılım, önyüklemeli USB sürücü oluşturmak için oldukça kullanışlı bir programdır. Kullanması oldukça kolay olan bu yazılım , , UEFI gibi destekler sunuyor. 32 bit ve 64 bit işletim sistemi desteği sunuyor. DOS önyüklenebilir bir sürücü oluşturmuş olacaksınız. Bilgisayarınıza format atmanın en hızlı yolu USB disk kullanmaktır. İşletim sisteminizi bir kalıp dosyası yardımıyla USB bellek üzerinden kurabilmeniz için Rufus gibi önyüklenebilir bir USB oluşturmanıza imkan veriyor. Bilgisayarınızı açamadığınız zaman veya işletim sistemi yüklü olmayan bir bilgisayar kullanmak istediğiniz zaman bu program ile Live USB (Canlı USB, önyüklenebilir tam işletim sistemi içeren bir USB flash sürücü veya harici bir sabit disk sürücüsüdür) hazırlayabilirsiniz.

Rufus Nasıl Kullanılır

İlk olarak Aygıt bölümünden USB diskinizi seçiyorsunuz. Ön yükleme seçimi kısmından da SEÇ butonuna tıklayarak kullanmak istediğiniz işletim sisteminin ISO dosyasını seçin.


Disk Bölüm Düzeni ve Hedef Sistem Türü doğru seçilmelidir. Kurulum sırasında hata almamak için bu şart. Eğer eski bir anakarta sahibiyseniz MBR, UEFI kurulum yapacaksanız GPT seçmeliniz. Dosya sistemi ise FAT32 olarak kalmasında yarar var. NTFS sisteminde sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • gamze:bencede ne dediniz türkçeyi öğrenin öle gelin açık...
  • su gülü:biraz daha açik olabilirsinsz............
  • hatice:fiyatı ne kadar lütfennnn :)...
  • tahir:bilgisayarım çok yavaş hızlandırmak istiyorum her ...
  • tahir:ya ben her yolu denedim ama olmadı yardım edin lüt...
  • tarots:selam arkadaşlar. ben diğer msn sifremi unuttum. g...
  • yalçın:slm arkadslar ben iphoneme fotmat atacagım ve ilk ...
  • :sizler bu dünyada insanları kandırırsınızda öbür d...