Şifre Kaydedici Keylogger Nasıl Engellenir

Şifre Kaydedici Keylogger Nasıl Engellenir

Keylogger bilgisayarınıza yerleştikten sonra klavyede yazdığınız her şeyi adım adım kaydeder ve bulaştıran kişiye gönderir yada bilgisayarı açtıktan sonra kayıt dosyasını açarak şifrelerinizi ve yazışmalarınızı görebilir. İnternetin çıkması ve yayılması ile birlikte klavyede bastığınız tuşların hepsi gizlice kaydeden programların sayısı da arttı. Bundan korunmanın en iyi yolu bu casus programların bilgisayara bulaşmasını önlemektir. Ancak bu her zaman yeterli olmayabiliyor. Bu program sayesinde internet sitelerinde yazmış olduğunuz bilgileri şifreleyerek çalınmasını önler. Keylogger denen klavye ile yazmış olduğunuz yazıları hafızasında tutarak gizli bilgilerinizin açığa çıkmasına yol açan programların zararlarından korunmuş olursunuz.

Bilgisayar Takip ve İzleme Yazılımlarını Engelleme

KeyScrambler-sifreleme
Artık bilgisayarda internette dolaşırken bastığımız klavye tuşlarının hepsi gizlice kaydedilip kötü niyetli başka birine otomatik olarak E-posta ile gönderilebilir. Bunu çok yakınınızda yapabilir. Eşiniz, kardeşiniz, anne, babanız gibi en yakınınız bilgisayarınızda ne yaptığınızı bilmek isteyebilir. Kısaca sizi takibe alır. Tüm bunların yanı sıra yazışmalarınız, şifreleriniz, banka bilgileriniz gibi tüm şahsi verileriniz başkalarının eline geçmiş olur. Bu durumdan sizi kurtaracak program mevcut. Keylogger programının klavyeyi kaydetme özelliğini engelleyebilirsiniz.

KeyScrambler Personal ile Keylogger Pasif Etme

KeyScrambler kutucuklara yazmış olduğunuz bilgileri farklı karakterlere çevirerek anlamsız kılmakta ve böylece okunamamasını sağlamaktadır. Örneğin merhaba yazdığınız zaman shjauö*y gibi anlamsız ve her seferinde değişen bir karakterler kümesi oluşur. Özellikle internet bankacılığı kullanan kullanıcılarımıza tavsiyemiz olan bu ücretsiz program ile keylogger derdinden kurtulabilirsiniz. Bilmediğiniz bir bilgisayara oturduğunuz zaman hemen yükleyip güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

KeyScrambler Personal programı siz internette dolaşırken internet sitelerinin saldırı yaparak klavye tuşlarınıza sizin haberiniz olmadan ve istemeden gizlice basmasını engeller. Bunu başarmak için klavye tuşunu şifreleyerek zararlı sitelere karşı korur.

KeyScrambler Personal İndirme linki

http://download.qfxsoftware.com/download/KeyScrambler_Setup.exe

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.