Sosyal Medya Tarafından Dinlenmeyi Nasıl Engelleriz

Sosyal Medya Tarafından Dinlenmeyi Nasıl Engelleriz

Akıllı cep telefonlarının sağladığı yazılım desteği ve internet erişimi sayesinde artık sadece ajanlar tarafından değil az çok uğraşan herkes tarafından kolayca dinlenebiliyoruz. Telefonunuza atılacak bir yazılım ve uygulama izni ile artık kolayca erişilebilir olabiliyorsunuz. Bu durumu uygulamaları için düşünecek olursanız. Örneğin bir fotoğraf veya video paylaşacaksınız. Yüklediğiniz uygulama sizden kamera erişimi ve mikrofon erişimi izni isteyecektir. İzin verdiğinizde paylaşım esnasında yani yer bildirimi yapabilmek için konum bilgisine ulaşmak isteyecektir ve buna da izin verdiğinizde artık bu uygulamanın yöneticileri istedikleri zaman sizin nerede olduğunuzu öğrenebilir, ne konuştuğunuzu dinleyebilir hatta ortam görüntünüzü alabilir. Çünkü tüm bunları yapabilmelerine siz izin verdiniz. Bir çoğunuz bu izni sadece uygulamayı kullanırken izin vermiş gibi düşünebilir ancak çok iyi niyetli olduğunuzu belirtelim.

Aslında bunu engellemek sizin elinizde, yapmanız gereken şey oldukça basit telefonunuzun yada tabletinizin ayarlarına girip uygulamanın izinlerini kısıtlamak, böylece mikrofon, kamera ve konum bilgilerinize erişmez.

Sosyal medya gündelik kullandığımız araçlar arasında bu uygulamaların erişimlerini kapatırsanız uygulamaları kullanmazsınız. Ancak yine de tedbirli olayım diyorsanız uygulamayı kullandığınız anlarda erişim izinleri verip sonra tekrar kapatabilirsiniz. Şimdilik yapabilecekleriniz bu kadar.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Yaşsr özalp:Bir canon kullanıcısı olduğum için ekmolsrak alfıp...
  • ceren defne:ya ben oyuna girmrk istiyorum google dan ama diyo ...
  • Ali Kemal:Merhabalar Cevabiniz icin tesekkurler sadece ram 2...
  • Recep sevinç:İyi geceler benim not 8 red mi suya düştü ne yap...
  • Hüseyin Özel:Kisisel hesabımi facebook kapattı bilmeyerek yanl...
  • Berna:BEN HTTPS OLARAK KULLANIYORUM SİTEMİ. YANİ GUVENLI...
  • Oğuzhan YILMAZ:Merhabalar bu uygulama hangi dil ile yazılmıştır ?...
  • admin:merhaba, dell inspiron 1525 laptopta widi desteği ...